Devran Çağlar

Devran Çağlar hakkında merak edilenler. Kaç yaşında neden öldü? albümleri, oynadığı filmler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1963 yılında Adana’da dünyaya gelen Devran Çağlar bir çok röportaj’da babasının 2019 yılının Mayıs ayında vefat eden usta oyuncu Eşref Kolçak, abisinin ise 2017 yılında hayata gözlerini yuman Harun Kolçak olduğunu belirtmiştir. Şöhret olduğu senelerde Bülent Ersoy’un tahtına aday olarak gösterilmiştir. Ancak zamanla popülerliğini yitirmiş, buna ise Bülent Ersoy‘un sebep olduğunu dile getirmiştir. Bir çok kaynakta 2000’li senelerin başında cinsiyet değiştirme ameliyatı da olduğu belirtilmektedir.

Eşref Kolçak‘a konu ile ilgili sorular sorulduğunda benim ismimi öyle ..nelerle bir araya getirmeyin diyerek sert bir dille konuyu kapattığını belirtmeliyiz. Gerçek ismininde Şeref Kolçak olduğunu belirten Çağlar’ın iddialarının doğruluğu ispatlanırsa baba tarafından aslen Erzurum İspir’lidir. Kendisinin isminin Şeref olduğunu belirtmiş olmasına rağmen bir çok kaynakta gerçek isminin Mustafa Dağlar olduğu belirtilmektedir.


Albümleri,

Seni Unutamadım, Kırık Hançer, Sahte Sevgililer, Gönlüm Senindir, Gittin, Devran Çağlar 96, Öldürürüm Kendimi, Ayrıldık. Bir Kadın Yüzünden, İtirazım Var ve Acılar İçinde sinema filmlerinde de rol almıştır.

Ölümü;

Onur Akay Twitter hesabından Çağların 23 Mart 2017 yılında Almanya’da bulunduğu sırada kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini açıklamıştır. Ancak hesabının başkası tarafından kullanıldığını ve bu haberin asılsız olduğunu bildirmiştir. 2019 yılında ise maalesef tekrar ölüm haberi ile gündeme gelmiştir. 15 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul, Maltepe’de yaşantısını sürdürdüğü Rezidans’ta ölü bulunmuştur. Uzun süre kendisinden haber alınamayan sanatçının kaldığı daire kapısı çilingir yardımı ile açılmıştır. Ölümünün ardından cenaze Adli Tıp’a kaldırılmıştır. Savcı Bey tarafından olayın araştırıldığı ancak henüz ölüm nedeni ile ilgili bir bilgi verilmemiştir. Ünlü sanatçı henüz 56 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz