Derin Beşikçioğlu

Derin Beşikçioğlu ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun kızıdır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Derin Beşikçioğlu Kimdir?

Derin Beşikçioğlu tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi ile Güneşi Söndürmem Gerek (2023) isimli filmlerde rol almıştır.

Bilindiği üzere yine ekran severlerin yakından tanıdığı ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun kızıdır. Anneside yine oyunculuk dünyasının yakından tanıdığı ünlü oyuncu Elvin Beşikçioğlu‘dur. Anne ve babası Tatbikat Sahnesi’nın kurucuları olarak bilinmektedir. Babası Erdal Beşikçioğlu bilindiği üzere 2024 yerel seçimlerinde CHP’nin Etimesgut Belediye Başkan adayı olmuştur.

Derin Beşikçioğlu Kaç Yaşında?

Derin Beşikçioğlu 23 yaşındadır, doğum tarihi 2001.
Derin Besikcioglu2 jpg

Derin Beşikçioğlu Ne Mezunu?

Derin Beşikçioğlu Strasbourg Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Fransa’daki eğitiminin ardından Beşikçioğlu’na yapım şirketlerinden dizi ve sinema teklifleri gelmiştir.

İlerleyen süreçte İstanbul’da Konservatuvar sınavlarına hazırlandığı belirtilmektedir.

Çocukluk yılları anne ve babasının yanında tiyatro kulislerinde geçmiştir. Kendisininde oyunculuğu seçmesinde ailesinin payının büyük olduğunu dile getiren güzel isim, anne ve babasını hem kamera arkasında, hemde sahnede her zaman gözlemlediğini belirtmiştir. Daha sonra oyunculuğun hobi olarak kalmasını istememiş ve profesyonel olarak oyunculuk yapmaya karar vermiştir.

Lisede tiyatro toplulukları ile yıl sonu gösterilerinde de yer alan Beşikçioğlu, tiyatro kökenlidir. 12 sene bale eğitimi almıştır. Ayrıca çektiği ve oynadığı kısa filmi ile Avrupa genelinde bir yarışmaya gitmeye hak kazanmayı başarmıştır.

Türk sinemasında rol model aldığınız kadın sanatçı kim?” sorusuna “annem Elvin Beşikçioğlu” cevabını vermiştir.

Derin Beşikçioğlu Nereli?

Derin Beşikçioğlu doğma büyüme İstanbul’ludur. Baba tarafından ise aslen Ordu Ünye. Erdal Beşikçioğlu 5 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da doğmuş, aslen Orduludur.

Resmi instagram hesabı @derinbesikcioglu ‘dur. Maalesef boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz