Erdal Beşikçioğlu

5 Ocak 1970 doğumlu oyuncu Erdal Beşikçioğlu Ankara’da dünyaya gelmiş Orta öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamlamıştır.

Daha sonra İzmir Narlıdere Mehmet Seyfi Eraltay Lisesi’ni bitirmiştir. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girmiş, 1993 senesinde mezun olarak o sene Devlet Tiyatrolarında oyunculuk yapmaya başlamıştır.

1995 1996 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müdür vekili olarak görev yapan Erdal Beşikçioğlu’nun Elvin Beşikçioğlu ile evliliğinden 1 kızı, 1’de oğlu vardır. Aynı zamanda Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın yeğenidir.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku Arif karakteri, Reaksiyon dizisinde Yavuz Aslan karakteri, Leyla İle Mecnun dizisi Onur Ünlü, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi : Doğan Ümit Karaca Başkomiser Behzat karakterleri ile özellikle ön plana çıkmıştır.

Başarılı oyuncu baba tarafından aslen Ünye Ordu, Anne tarafından ise Ankara’lıdır.

Erdal Beşikçioğlu yeni sezonda Star Tv ekranlarında yayınlanan 46 Yok Olan dizisi oyuncuları kadrosuna dahil olmuş ve dizide Murat karakterini canlandırmıştır. En son Kanal D’nin yeni dizilerinden Adı Efsane dizisinde Tarık karakterini canlandırmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz