Çiğdem Batur

0

Çiğdem Batur hem oyuncu, hem de sunucu kimliği ile başarılı kariyerini sürdüren nadir isimlerdendir. Ülkemiz de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan güzel oyuncu hakkında boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Çiğdem Batur aslen Düzce’lidir. Düzce’nin tanınmış ailelerinden olan Baturlar’ın kızı’dır. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. İletişim kursu ve seslendirme eğitimi de almış olan güzel oyuncu 2004 senesinde Alışveriş Çantası adlı bir programın sunuculuğunu yapmıştır. Bir süre sunuculuk, program ve yönetmen asistanlığı yapan Batur bir çok dizi’de rol almıştır.

Baş Belası (Eray Yasin Işık) – Tiyatro Esen, Macbett (Eugene Ionesco), Kulaktan Kulağa (Lady Issabel), Bir Şehnaz Oyun (Turgut Özakman), Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi (Max Frisch) tiyatro oyunlarında oynamıştır.

Çiğdem Batur röportaj açıklamaları;

Türkiye’de ki hayran kitlesinin yanı sıra Ortadoğuda da bir o kadar hayranı bulunan güzel isim günde neredeyse sosyal medya üzerinden 20 ‘den fazla evlilik teklifi aldığını dile getirmiştir. Bazen hayranları tarafından giymediği kıyafetlerini ve kullandığı eşyalarını da isteyenlerin olduğunu belirtmiştir.

Özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde Savcı Leyla Türkmen karakteri ile bu hayran kitlesine sahip olmuştur. Savaşçı bir yapıya sahip olan güzel oyuncu, Ankara’da yaşadığı dönemlerde poligona atışlara gitmiş, silahlara her zaman özel bir ilgi duyduğunu sözlerine eklemiştir. Gittiği birliklerdeki Atıcılık ve Keskin Nişancılık bölümlerinde atışlar yapmış, 10 üzerinden 8 puan almıştır. Ama silahları sportif anlamda sevdiğini de söyleyerek bu konuya açıklık getirmiştir.

Bir dönem Muay Thai sporu ile de ilgilenmiştir. Ayrıca uzun yıllar Savaşta Barışta Türk Ordusu isimli bir programın altına imza atmıştır. 2020 yılında Kuaförüm Sensin adlı yarışmanın sunuculuğunu üstlenmiştir.

2018 yılında İşletmeci Onur Gülmek ile nişanlanmış ancak birlikteliği son bulmuştur. Sık sık Enes Batur ile akraba mı gibi sorular da merak edilmektedir. Enes Batur ile hiç bir akrabalığı bulunmamaktadır. Kendisine bu soru sorulmuş soyad benzerliği dışında hiç bir bağ olmadığını belirtmiştir.

Çiğdem Batur rol aldığı diziler;

2017 – Deli Gönül (Türkan Erten)
2015 – Bizim Hikaye (Tuba)
2010 – 2015 – Kurtlar Vadisi Pusu (Savcı Leyla Türkmen)
2010 – Papatyam (Fulya)
2010 – Büşra (Alara)
2007 – Vazgeç Gönlüm (Goncagül)
2006 – Gümüş (Dilek)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz