Ceren Yılmaz

0

Ceren Yılmaz rol aldığı Zümrüdüanka dizisi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? daha önce hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Haziran ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen Samsun doğumludur. Boyu 1.73 cm, kilosu 52, burcu ise İkizler’dir. Sahne Tasarımı üzerine eğitim hayatını tamamlayan güzel oyuncunun göz rengi ise mavi’dir. Kendisinden büyük iki ablası olan güzel ismin bir ablası devlet memuru, diğer ablasının ise mühendis olduğu belirtilmektedir. Evin en küçüğü’dür. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çizim üzerine ciddi bir yeteneğe sahiptir. Bu nedenle sahne ve dekor üzerine eğitim almaya karar vermiş, kostüm konusunda da eğitim almıştır.

7 yaşında iken Belediye’nin tiyatro bölümünde eğitim alan Ceren Yılmaz çocukluktan bu yana oyunculuk yapmak istemiş ve ilerleyen yıllarda bu hayalini bir çok başarılı proje ile gerçekleştirmeyi başarmıştır.

Ayrıca geçmiş yıllarda Kanal D ekranlarında yayınlanan Alabora isimli bir yarışma programında yer almış, Miss Turkey 2012 yarışmasına katılmış, yarışmada finale kadar yükselmiştir.

Ceren Yılmaz oyunculuk kariyeri;

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2013 senesinde yayınlanmış olan Yağmurdan Kaçarken isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra bir çok sinema ve dizide başarılı oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Oynadığı diziler;

2020 – Zümrüdüanka (Zümrüt)
2017 – Deli Gönül (Şule)
2016 – Filinta: Bir Osmanlı Polisiyesi (Hatice)
2013 – Yağmurdan Kaçarken

Oynadığı Filmler

2019 – Üç Harfliler : “Adak” (Arzu)

2020 itibariyle Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Zümrüdüanka isimli dizinin başrol oyuncusudur. Dizide erkek başrol oyuncu Alp Navruz‘dur. Güzel oyuncu dizide Zümrüt karakterini canlandırmaktadır.

Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 25bin civarındadır. Ancak bu sayı her geçen gün artmaktadır. Tümay Özokur Menajerlik Ajans bünyesinde oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz