Alp Navruz

0

Alp Navruz Star Tv ekranlarında yayınlanan Ada Masalı isimli dizi de Poyraz karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alp Navruz Kimdir? Nereli?

1992 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu baba tarafından aslen Sivas’lıdır. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından modellik yapmaya başlamış, daha sonra oyunculuk üzerine eğitim almıştır. İlkokul sıralarında kendi yazdığı bir tiyatro oyunu ile oyunculuğa göz kırpan başarılı oyuncu, Altan Erkekli ve Cihan Ünal gibi usta isimlerden oyunculuk eğitimleri almıştır.

İlk beyaz perde deneyimini ise Ceberrut isimli film ile gerçekleştirmiştir. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Arkadaşlar İyidir adlı dizi de Berke karakteri ile gerçekleştirdi. Özellikle Elimi Bırakma ve Fazilet Hanım ve Kızları isimli diziler ile Türkiye dışında taşan bir şöhrete kavuşmuştur.

Alp Navruz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.85 cm, kilosu 80, burcu ise kova’dır. 2021 yılı itibariyle 29 yaşındadır. @alpnavruz olarak kullandığı resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı günümüz itibariyle 3,8milyon civarındadır. Bir dönem 2009 Türkiye Güzeli olan güzel isim Ebru Şam ile sevgili oldukları yönünde haberler ile magazin gündemine gelmiştir. Ancak birlikteliği devam etmekte mi bilinmiyor.

Alp Navruz Oynadığı Diziler:

Fazilet Hanım ve Kızları (Sinan Egemen)
Elimi Bırakma (Cenk)
Zümrüdüanka (Serhat)
Arkadaşlar İyidir (Berke)
Ada Masalı (Poyraz) Dizide Ayça Ayşin Turan, Nihan Büyükağaç, Rami Narin, Özge Demirtel, Beril Pozam ve Eylül Ersöz gibi isimler de rol almıştır.

Hakkında Gerçekler:

Geçmişten geri getirmek istediği en büyük hayali çocukluk yıllarıdır.

Sosyal medya da en fazla vakit geçirdiği platform ilk olarak instagram, sonrasında ise twitter.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Nazım Hikmet, Cemal Süreyya, Atilla İlhan ve Necip Fazılkısakürek gibi şairleri seviyor.

Parasını en çok kıyafet, yiyecek ve içeceğe harcamaktadır.

Sagapo Kajmer mi? Ceza mı? sorusuna daha şairane bir üslubu olduğu için Sagopa Kajmer cevabını vermiştir.

Kadınlarda aradığın fiziksel özellikler sorusuna cevabı, kemikli yüz hatları.

Çocukluğundan beri ilk şiir denemelerini yaptığı bir şiir defteri bulunmakta, genellikle o defterin kendisine uğur getirdiğini düşünmektedir.

Yüzme, Okçuluk, at binme ve doğa sporları ile ilgilenmektedir.

Yazı yazmayı çok sevmekte, çocukluktan bu yana yanından ayırmadığı defterinde şiir ve öyküler kaleme almaktadır.

Geçen yılda dünyaca ünlü oyuncu, Robert De Niro’nun ev sahipliğinde Ibiza’da gerçekleşecek etkinliğe davet edilmiş ancak pandemi nedeni ile katılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz