Can Dilekçi

0

Can Dilekçi Youtube kanalı ve instagram hesabı üzerinden yaptığı makyaj vb. paylaşımları ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise takipçileri aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2005 yılında dünyaya gelen Can Dilekçi Kastamonu doğumludur. Kendisinden küçük Ecem Bade isminde bir kız kardeşi vardır. Babası’nın ismi ise Serhat Dilekçi annesinin ise Emel Gömeç Dilekçi’dir. Baba tarafından aslen Kastamonu’ludur. Kilosu 38, ayakkabı numarası da 38’dir. Ancak boyu ve burcu ile ilgili henüz bilgilere ulaşılamamıştır.

Lise eğitimini sürdüren Dilekçi, Lise eğitiminin ardından makyaj vb. üzerine eğitim alıp, direk olarak iş hayatını sürdürmek istemektedir.

Can Dilekçi kariyeri;

Ailesinin de desteği ile günümüzde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Ailesinin resim yeteneği olduğu açıklanan genç isim, kız kardeşinin yaptığı resimleri daha güzel hale getirmeye çalışırken kariyerine adım atmıştır.

İlk zamanlar herhangi bir kamera, arka plan ve makyaj malzemelerine sahip olmadan tüm çabaları ile bu noktaya ulaşmayı başarmıştır. Makyajlara ilk dönem sulu boya ile başlamış olsada günümüz itibariyle, çok iyi markalar kullanmakta ve o markalar ile işbirliği yapmaktadır.

Zaman zaman ciddi eleştiriler, tepkiler ve baskılar görse de olumsuzlukları rağmen güçlü bir şekilde hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Makyajlarını sanat olarak tanımlayan Can Dilekçi, sadece makyaj malzemeleri ile sanat yaptığını dile getirmiştir. Pozitif, mutlu, yüzmeyi ve kayak yapmayı seven Dilekçi, uzun süredir instagram hesabından yaptığı sanatsal makyajlar ile kariyerine devam ediyor.

Ayrıca yine hesabından challenge, makyaj ve soru cevap videolarını da takipçileri ile paylaşmaktadır. Hayalinde Danla Biliç‘e makyaj yapmak olduğunu, bunuda gerçekleştirdiği için çok mutlu olduğunu dile getirmiştir. En büyük hayali ise dünyaca ünlü sanatçı Rihanna’ya makyaj yapmak’tır. Sevgilisi olmadığını ve olmasını da istemediğini, kendisini kısıtlayacak birisine ihtiyacı olmadığını sözlerine eklemiştir.

Sosyal medya hesapları;

Genç fenomenin günümüz itibariyle youtube video kanalında ki abone sayısı 24,7 B.. Resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 104bin civarındadır, sayılar her geçen gün artmaktadır. Amerika asıllı fenomen James Charles gibi ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz