James Charles

James Charles Youtuber, ınfluencer, fenomen ve makyaj uzmanı olarak tanınmaktadır. Sosyal medya dünyasında ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Charles hakkında takipçileri bir çok sorunun cevabını arıyor. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1999 yılının Mayıs ayında Amerika, New York’ta dünyaya gelen James Charles’in annesinin ismi Christie Dickinson, ayrıca Ian Jeffrey isminde bir kardeşi vardır. Kardeşi’de kendisi gibi özellikle sosyal medya dünyasının yakından tanıdığı bir isimdir. James’in boyu 1.75 cm, kilosu 68, burcu ise ikizler’dir. 2016 yılında CoverGirl’in ilk erkek elçisi olan Charles’in en son eğitim gördüğü okulun ismi ise Bethlehem Central High School…

James Charles sosyal medya;

CoverGirl’in ilk kapak erkek yüzü olan, ünlü isim sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaya devam etmektedir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 17,8milyon civarındadır. Youtube video kanalında ise abone sayısı 18,8 Mn… Kardeşi Ian Jeffrey’in instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 2 Milyon’a yakın bir sayıya ulaşmış vaziyette.

Özellikle İnstagram hesabı Jamescharles ile tanınmış, makyaj paylaşımları yapmadan önce sık sık saç şekillendirme resimleri videoları ile takipçilerine ulaşmıştır. Daha sonra makyaj üzerine odaklanan ünlü isim, bir süre sonra arkadaşları üzerinde deneme ve pratik yapmaya başlamış, ilerleyen süreçte bu konu üzerine uzmanlaşmıştır. Ailesi tarafından desteklenmiş, babası evlerinde bulunan bodrum katını bir makyaj stüdyosu’na çevirerek onun daha rahat bir şekilde çalışabilmesi için önünü açmıştır.

En son, CoverGirl ile marka elçisi Katy Perry ile çalışma fırsatı yakalayan başarılı isim, günümüzde dünyaca ünlü bir çok isim ile birlikte çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Tati Westbrook ile neden kavga etti;

Kısa süre içinde ulaştığı takipçi sayısı ise en çok aboneye sahip güzellik gurusu konumuna gelmeyi başarmıştır. Bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi olan Tati Westbrook, ünlü makyaj vlogger’dir.

Kavga etmelerinin ve küsmelerinin sebebi ise, Charles’ın Instagram postlarında Tati’nin Halo Beauty markası yerine rakibi Sugar Bear Hair’in reklamını yapması’dır. Olayın ardından Tati instagram storylerinde kendisini kullanılmış ve ihanete uğramış hissettiğini belirtmiştir.

Charles’ın geçtiğimiz günlerde Instagram’da paylaştığı reklam içerikli postlar sonrasında, Tati Instagram storylerinde “ihanete uğramış” ve “kullanılmış” hissettiğini söylüyor.Charles’ın geçtiğimiz günlerde Instagram’da paylaştığı reklam içerikli postlar sonrasında, Tati Instagram storylerinde “ihanete uğramış” ve “kullanılmış” hissettiğini söylüyor.

Tati daha sonra bir video çekip yayınlamıştır. Video’da Charles’in zengin ve ünlü olması sebebi ile herkesin cinsel tercihlerini değiştirebileceğini düşündüğünü. Twitter’ da sözlü taciz ettiği kişiler için bir toksit ilişki daha diye yayınladığını. Gidilen mekanlarda, parti vb. yerlerde garsonlara karşı uygunsuz davranışlar sergilediğini. gibi gibi bir çok konudan bahsetmiştir. Video’nun ardından Charles’tan bir özür videosu gelmiştir, ancak özür dilemiş olsada kısa süre içinde Youtube kanalında 3 Milyon civarında abonesini kaybetmiştir. Hatta olayın ardından Kim Kardashian, Demi Lovato, Katy Perry, Iggy Azalea, Kylie Jenner, Miley Cyrus ve Shawn Mendes gibi ünlü isimlerde kanalı takip etmeyi bırakmıştır. Jeffree Star isimli kanal, Youtube’un en çok aboneye sahip güzellik kanalı olarak Charles’ın kanalını yakalamıştır.

Sevgilisi kim?

Günümüzde herhangi bir birlikteliği yoktur. Ancak Tati’nin açıklamalarından sonra bir çok ünlü isim Charles’in kendilerine sosyal medya üzerinden yazdıklarını belirtmişlerdir. Konuştuğu kişilere sıklıkla, Eşcinsel ya da biseksüel olmadığına emin misin? gibi sorular yönelten Charles Jay Alverrez, Carmie Sellitto v Zara Larsson’un erkek arkadaşı dahil bir çok kişiye açıkcası sosyal medya hesapları üzerinden tabiri yerindeyse yürümüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz