Çağlar Ökten

Çağlar Ökten müzisyen ve solist. Enbe orkestrası eski solistlerinden olarak bilinmektedir. Yakışıklı sanatçı hakkında ise hayranları bir çok sorunun cevabını merak ediyor. İşte sizler için başarılı sanatçının kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağlar Ökten Kimdir? Nereli?

Müzisyen, solist Çağlar Ökten doğma büyüme aslen Mersin, Tarsus’ludur. Annesi ev hanımı, babası ise elektrik teknisyeni olarak çalışmıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe olmuş, pop müzik dinlemiş ve seslendirmiştir. 7 yaşından beri şarkı söylediğini belirten Ökten, okul müsamereleri ile başladığı sahne kariyerine dayısının işlettiği düğün salonu ile devam etmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan başarılı isim günümüzde profesyonel olarak müzik kariyerini sürdürmektedir. Klasik Türk Müziği eğitimi de almıştır.

Yaptığı bir açıklama da, her zaman dış görünüşüne önem verdiğini belirtmiş olsa da, asıl kendisi için önemli olanın, şarkının duygusunu yaşayıp dinleyene o duyguyu yaşatmak olduğunu dile getirmiştir.

Resmi instagram hesabını @caglaroktn kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. İnstagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 10bin civarındadır.

Son dönemde ise Seda Sayan‘ın sunduğu program ile tüm dikkatleri üzerine çeken ünlü isim seslendirdiği şarkılar ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

2022 yılının Nisan ayında Seda Sayan ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini Faik Öztürk ve Fuat Özdolgun üstlenmiştir.
caglar okten2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz