KimNereli.net

Çağlar Demirkapı

Çağlar Demirkapı Kimdir?

Çağlar Demirkapı
Gerçek adı: Çağlar Demirkapı
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.88
Kilo: 89
Meslek: Mühendis Sunucu
Doğum yeri: İzmir

Çağlar Demirkapı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Çağlar Demirkapı TRT Belgesel ekranlarında büyük keyifle izlediğimiz Su Savaşları isimli program ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Her izlediğimizde hem kendisi, hem de arkadaşı Hakan Girginer’e olan hayranlığımız yaptıkları işten dolayı gün be gün artmaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konusu. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi gibi merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 senesinde dünyaya gelen Demirkapı, İzmir doğumludur. Eğitim hayatına doğup büyüdüğü şehir İzmir’de başlamış, çocukluk yılları ve gençlik yılları da İzmir’de geçmiştir. Saint Joseph Fransız Koleji’ni bitirmiş ardından 9 Eylül Üniversitesi’nde eğitimine devam etmiştir. Ardından Amerika Florida Atlantic Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Su uzmanı kimliği ile çalışmalarını sürdürmektedir. Su alanında eğitim almış ve hayatını suya adadığını bir açıklamasında dile getirmiştir.

Çağlar Demirkapı ekran kariyeri;

TRT Belgesel kanalında Hakan Girginer ile birlikte yer aldığı belgesel Su Savaşları ile gönülleri fethetmiş, ekran severler tarafından bu program ile tanınmıştır.

Dünyanın farklı coğrafyalarında su sorunu yaşayan insanlara bir umut olan Demirkapı ve Girginer ikilisi, insanların ilk kez içme suyu ile tanışmalarına vesile olmaktadırlar. Dünya üzerinde 844 Milyon civarında insanın suya ulaşmakta sıkıntı çekmesi ve bu büyük sorunu gündeme getirmeleri. Su sıkıntısı yaşanan ülkelerde değişim oluşturarak inanılmaz bir hayra vesile olmaları, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada dikkat çekmiş ve bir çok ödülün de sahibi olmuştur.

2019 senesinde Su Savaşları Belgeseli ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Geleneksel “Medya Oscarları Ödülleri’’nde “En İyi Belgesel” ödülüne layık görülen program olmuştur. Ödül töreninde ödülü kendilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir.

Çağlar Demirkapı evli ve iki kız babası’dır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Çağlar Demirkapı
Gerçek adı: Çağlar Demirkapı
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Boy: 1.88
Kilo: 89
Meslek: Mühendis Sunucu
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.764 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

482.514 kez okundu

3.

Beren Saat

422.856 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.752 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.184 kez okundu

6.

Tarkan

258.252 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.659 kez okundu

8.

Emre Mor

214.931 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.882 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.240 kez okundu