KimNereli.net

Hakan Girginer

Hakan Girginer Kimdir?

Hakan Girginer
Gerçek adı: Hakan Girginer
Doğum Tarihi: 1962 (58 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Şebnem Çakar Girginer ile)
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara

Hakan Girginer Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Hakan Girginer TRT Belgesel ekranlarında büyük keyifle izlediğimiz Su Savaşları isimli program ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Her izlediğimizde hem kendisi, hem de arkadaşı Çağlar Demirkapı’ya olan hayranlığımız yaptıkları işten dolayı gün be gün artmaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konusu. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitimi gibi merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1962 senesinde Ankara’da doğmuş, eğitim hayatına da doğup büyüdüğü Ankara’da başlamıştır. İlerleyen yıllarda, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür. Mesleki kariyerine ise eğitimin ardından, Alaska’da otel yöneticiliği ile başlamış, orada kayak yarışlarına katılmış ve 2. lik ve 3. lük gibi başarıların sahibi olmuştur.

Hakan Girginer ekran deneyimi, kariyeri;

İlk kez TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sanayi Savaşları isimli belgesel programı ile ekran karşısına geçmiştir. Bu programdaki başarısının ardından, daha da başarılı bir belgeselin altına imzasını atmıştır. Su Savaşları isimli belgesel, program ile gönülleri fethetmiş ve Çağlar Demirkapı ile birlikte asıl bu program ile tanınmıştır.

Dünyanın farklı coğrafyalarında su sorunu yaşayan insanlara bir umut olan Girginer ve Demirkapı ikilisi, insanların ilk kez içme suyu ile tanışmalarına vesile olmaktadırlar. Dünya üzerinde 844 Milyon civarında insanın suya ulaşmakta sıkıntı çekmesi ve bu büyük sorunu gündeme getirmeleri. Su sıkıntısı yaşanan ülkelerde değişim oluşturarak inanılmaz bir hayra vesile olmaları, sadece Türkiye’de değil tüm dünyada dikkat çekmiş ve bir çok ödülün de sahibi olmuştur.

2019 senesinde Su Savaşları Belgeseli ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Geleneksel “Medya Oscarları Ödülleri’’nde “En İyi Belgesel” ödülüne layık görülen program olmuştur. Ödül töreninde ödülü kendilerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermiştir.

Evli mi?

Başarılı isim evlidir, eşinin ismi ise Şebnem Çakar Girginer’dir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Hakan Girginer
Gerçek adı: Hakan Girginer
Doğum Tarihi: 1962 (58 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Şebnem Çakar Girginer ile)
Mezuniyet: Boğaziçi Üniversitesi
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

499.640 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

495.208 kez okundu

3.

Beren Saat

424.720 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

399.708 kez okundu

5.

Tarık Akan

311.015 kez okundu

6.

Tarkan

259.771 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.573 kez okundu

8.

Emre Mor

215.822 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.212 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.089 kez okundu