Burcu Kara

0

Burcu Kara televizyon dünyasının en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evlilik ve özel hayatı’nı merak ediyormusunuz?

1980 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Burcu Kara, Bursa doğumludur. Burcu ise Balık’tır. Boyu 1.60 cm, kilosu ise 52’dir. Anne ve babası öğretmen olan başarılı oyuncu henüz 4.5 yaşında iken ilköğretim eğitimine adım atmıştır. 16 yaşında ise Üniversite ile tanışmıştır. Henüz 20 yaşında ise, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur.


Yerel Kanallar’da sunuculuğun ardından memleketi Bursa’ya dönmüş ve mesleği olan Yatırım Uzmanlığı üzerine çalışmalarını sürdürmüş, bir yandan da konuşmasını düzeltmek için diksiyon kursuna gitmiştir. Bu nedenle sık sık İstanbul’a gidip gelmiş, Olay Tv’de program sunmasının ardından Kanal D’de çalışma fırsatı yakalamış, bir süre muhabirlik yapmış 2002 senesinde ise Kanal D’de haber spikerliği görevini üstlenmiştir. Ardından kariyerine İstanbul’da devam etmek istemiş ve ailesi ile Bursa’daki işini bırakarak İstanbul’a yerleşmiştir. Bir süre Radyo D ve Radyo Foreks’te haber spikerliği de yapan Burcu Kara bir dönem Şahika Tekand’da oyunculuk ve şan dersleri almıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise Haziran Gecesi adlı dizide Duygu karakterini canlandırarak gerçekleştirmiştir.

2011 senesinde Buğra Gülsoy ile evlenmiş ancak 2012 yılı Ağustos ayında ayrılmışlardır. 29 Ağustos 2015’te ise yönetmen Fırat Parlak ile nişanlanmıştır. 19 Şubat 2016 tarihinde ise Belçika, Brüksel’de evlenmiştir. Bu evliliğinden 2017 doğumlu Ali Çınar Parlak isminde bir oğlu vardır.

Burcu Kara aslen Bursa’lıdır ve Bursa doğumludur. 2018 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Keşke Hiç Büyümeseydik isimli dizinin oynucu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi’de Serpil Ulukış karakterini canlandırmaktadır.

Burcu Kara bugüne kadar oynadığı diziler ve karakterleri;

Haziran Gecesi (Duygu), Elveda Derken (Zeynep), İpsiz Recep (Ayşe), Maskeli Balo (Zeynep), Kirli Beyaz (Zeynep), Yıllar Sonra (Seda), Tozlu Yollar (Feraye), Tatar Ramazan (Ebru), Milat (Gökçe) ve Keşke Hiç Büyümeseydik (Serpil).

Güzel Oyuncunun rol aldığı Sinema filmleri ise;

O Şimdi Mahkum (Spiker), Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (Prenses Maya), Romantik Komedi (Zeynep) ve Romantik Komedi 2- Bekarlığa Veda (Zeynep).

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz