Fırat Parlak

1

Fırat Parlak ekranlarda fazla görünmeyen ancak sesi ile ekran severler tarafından en fazla merak edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır. Genellikle kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? evli mi? boşandı mı? vb. bir çok sorunun cevabı hayranları tarafından merak edilmektedir.

1975 yılında dünyaya gelen Fırat Parlak, babasının memur olması sebebi ile Adana’da doğmuştur. Ardından Tekirdağ, Çorlu’ya taşınmışlardır. Uzun süre Çorlu’da yaşamıştır. Baba tarafından ise aslen Artvin’lidir.

Sektöre radyo ile adım atmış, program yapımcılığı, yayın yönetmenliği, teknik müdürlük ve kuruculuk gibi radyonun her aşamasında çalışmalarda bulunmuştur. Sonrasında ise televizyon ve reklam dünyasına giriş yapmıştır, günümüzde reklam ve televizyon dünyasında önemli işler yapan bir şirketin ortağıdır.

Babasının en son görev yaptığı yer olan Çorlu’da, ailesinin annesinin ve kardeşlerinin yaşamını sürdürdüğünü belirtmiştir. Ayrıca Wikipedia ve bir çok kaynakta konservatuvar’da okuduğu yazmaktadır, ancak röportaj’da konservatuvarda okumadığını dile getirmiştir.

Ülkemizde birbirinden değerli markaların reklamlarını yapan Fırat Doğu Parlak ekran severlerin özellikle merak ettiği ve kim bu dediği Komedi Dükkanı programının yönetmeni arka planı ve sesi olarak projede yer almış ve projeyi hayat geçirmiştir.

Daha sonra Komedi Dükkanı Yolun Sonu isimli son bölüm ile 2011 senesinde yayın hayatını bitirmiş sonrasında Arkadaşım Hoşgeldin adlı program ile televizyondaki yerini almıştır.

Fırat Parlak eşi kim? ne zaman evlendi?

29 Ağustos 2015 yılında güzel oyuncu Burcu Kara ile nişanlanmış ve bir sene sonra 2016 yılında evlenmişlerdir. Ömer isminde bir oğlu vardır.

Onu herkes Arkadaşım Hoşgeldin’in yönetmeni olarak tanımaktadır. Günümüzde ise Tolgshow programında yine dış ses olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Programda Yönetmen kimliği ile, özellikle usta oyuncu, komedyen Tolga Çevik ile atışmaları, birbirlerine laf atmaları ve ince esprileri ile seyirciyi gülme krizine sokmaktadır. En son Geleceğin Starı isimli programda Hamdi Alkan ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur.

Yapımcı ve senarist olarak yer aldığı projeler;

Şebeke, Hadi İnşallah, Kim O!, Bu Sayılmaz, Deli Gönül, Dünyanın En Güzel Kokusu 2, İlk Buluşma, Hadi Be Oğlum, Komedi Dükkanı, AH Kalbim, Cümbür Cemaat Aile, Arkadaşım Hoşgeldin ve Gecekondu gibi bir çok projede yönetmen, yapımcı ve senarist olarak çalışmalarda bulunmuştur.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz