KimNereli.net

Fırat Parlak

Fırat Parlak Kimdir?

Fırat Doğu Parlak
Gerçek adı: Fırat Doğu Parlak
Doğum Tarihi: 22/09/1975 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Burcu Kara ile)
Boy: 1.79
Kilo: 78
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu Senarist Seslendirme Sanatçısı Yönetmen
Doğum yeri: Adana

Fırat Parlak Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Fırat Parlak ekranlarda fazla görünmeyen ancak sesi ile ekran severler tarafından en fazla merak edilen ünlü isimler arasında yer almaktadır. Genellikle kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? evli mi? boşandı mı? vb. bir çok sorunun cevabı hayranları tarafından merak edilmektedir.

1975 yılında dünyaya gelen Fırat Parlak, babasının memur olması sebebi ile Adana‘da doğmuştur. Ardından Tekirdağ, Çorlu’ya taşınmışlardır. Uzun süre Çorlu’da yaşamıştır. Baba tarafından ise aslen Artvin‘lidir.

Sektöre radyo ile adım atmış, program yapımcılığı, yayın yönetmenliği, teknik müdürlük ve kuruculuk gibi radyonun her aşamasında çalışmalarda bulunmuştur. Sonrasında ise televizyon ve reklam dünyasına giriş yapmıştır, günümüzde reklam ve televizyon dünyasında önemli işler yapan bir şirketin ortağıdır.

Babasının en son görev yaptığı yer olan Çorlu’da, ailesinin annesinin ve kardeşlerinin yaşamını sürdürdüğünü belirtmiştir. Ayrıca Wikipedia ve bir çok kaynakta konservatuvar’da okuduğu yazmaktadır, ancak röportaj’da konservatuvarda okumadığını dile getirmiştir.


Ülkemizde birbirinden değerli markaların reklamlarını yapan Fırat Doğu Parlak ekran severlerin özellikle merak ettiği ve kim bu dediği Komedi Dükkanı programının yönetmeni arka planı ve sesi olarak projede yer almış ve projeyi hayat geçirmiştir.

Daha sonra Komedi Dükkanı Yolun Sonu isimli son bölüm ile 2011 senesinde yayın hayatını bitirmiş sonrasında Arkadaşım Hoşgeldin adlı program ile televizyondaki yerini almıştır.

Fırat Parlak kiminle evli? ne zaman evlendi?

29 Ağustos 2015 yılında güzel oyuncu Burcu Kara ile nişanlanmış ve bir sene sonra 2016 yılında evlenmişlerdir. Ömer isminde bir oğlu vardır.

Onu herkes Arkadaşım Hoşgeldin’in yönetmeni olarak tanımaktadır. Günümüzde ise Tolgshow programında yine dış ses olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Programda Yönetmen kimliği ile, özellikle usta oyuncu, komedyen Tolga Çevik ile atışmaları, birbirlerine laf atmaları ve ince esprileri ile seyirciyi gülme krizine sokmaktadır. En son Geleceğin Starı isimli programda Hamdi Alkan ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur.

Fırat Parlak yapımcı ve senarist olarak yer aldığı projeler;

Şebeke, Hadi İnşallah, Kim O!, Bu Sayılmaz, Deli Gönül, Dünyanın En Güzel Kokusu 2, İlk Buluşma, Hadi Be Oğlum, Komedi Dükkanı, AH Kalbim, Cümbür Cemaat Aile, Arkadaşım Hoşgeldin ve Gecekondu gibi bir çok projede yönetmen, yapımcı ve senarist olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Etiketler: ,

Geleceğin Starı Diğer Kişiler

Tolgshow Diğer Kişiler

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Metonio 5 Ağustos 2018

    Aslen Artvin/Şavşatlıdır, ailesi 1950’li yıllarda Muş ili Bulanık ilçesine yerleşmiştir ve kütüğü Muş/Bulanık’a kayıtlıdır.

Fırat Parlak
Gerçek adı: Fırat Doğu Parlak
Doğum Tarihi: 22/09/1975 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Burcu Kara ile)
Boy: 1.79
Kilo: 78
Burç: Başak
Meslek: Oyuncu Senarist Seslendirme Sanatçısı Yönetmen
Doğum yeri: Adana
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.606 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

316.660 kez okundu

3.

Tarık Akan

292.035 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.691 kez okundu

5.

Tarkan

222.139 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.455 kez okundu

7.

Emre Mor

193.381 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.399 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.307 kez okundu

10.

İrem Derici

175.164 kez okundu