KimNereli.net

Bülent Polat

Bülent Polat Kimdir?

Bülent Polat
Gerçek adı: Bülent Polat
Doğum Tarihi: 08/03/1979 (40 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Duygu Şenoğlu ile)
Boy: 1.75
Burç: Balık
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: Tunceli

Bülent Polat Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Bülent Polat Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Gaffur karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? oynadığı diziler, kısaca hayatı ve biyografisi.

1979 yılının Mart ayında dünyaya gelen Bülent Polat Balık burcudur. Boyu ise 1.75 cm’dir. Aslen Zaza asıllı başarılı oyuncu Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Tiyatro, sinema ve dizilerde bugüne kadar bir çok projede rol almıştır.

13 yaşında iken Bakırköy Belediye Tiyatroları bünyesinde çocuk oyunları ile sahne almaya başlamıştır. Yer Gösterme isimli oyun ile başlangıç yapan Bülent Polat daha sonra Sokak Kedisi oyununda yoldan geçen adam rolü ile tiyatro kariyerini sürdürmüştür. Özellikle ekran severler tarafından Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Şesu karakteri ile tanınmıştır.


Dizi ve sinema oyunculuğu öncesinde animasyon yapmış, doğum günlerine gitmiş, palyaço ve noel baba olmuş bu şekilde para kazanmıştır. Bülent Şakrak ve Mustafa Üstündağ ile birlikte çocuk oyunları hazırlayıp okulları gezdiklerini ve tiyatro oyunları sergilediklerini dile getirmiştir.

7 sene Amerika’da yaşamış orada Stella Adler Oyunculuk Okuluna başlamıştır. Orada Çağdaş Amerikan Oyunculuğunu öğrenmek ve öğrendiklerini ülkemizde okula taşımak gibi bir hedef edinmiştir. Orada bir süre hem barmenlik yapmış, hemde Broadway’de bulunmuştur. Ardından babasının sağlık sorunları nedeni ve ailesinin yanında olması gerektiği için tekrar Türkiye’ye dönmek zorunda kalmıştır.

Bülent Polat oynadığı diziler;

İlk dönemlerde Aile Bağları, Çiçek Taksi, Yılan Hikayesi, Dadı, Lahmacun ve Pizza gibi dizilerde küçük rollerde yer almıştır.

1986 yılında Güvercinim daha sonra Kavanozdaki Adam, Atlı Karınca, Aile Bağları, Çiçek Taksi, Yılan Hikayesi, Dadı, Yeditepe İstanbul, Canım Kocacığım, Beşik Kertmesi, Ah Yaşamak Var Ya, Lahmacun ve Pizza, Estağfurullah Yokuşu, Oğlum İçin, Avrupa Yakası, Kadirşinas, Köpek, Rüyalarda Buluşuruz, Düş Yakamdan, Behzat Ç. Acayip Hikayeler, İşler Güçler,İnadına Yaşamak, Karagül, Gölgedekiler, Tut Sözünü ve Kertenkele: Yeniden Doğuş’tur.

Ayrıca 2003 yılında Giz, 2004 yılında Balans ve Manevra, 2005 yılıda Keloğlan Kara Prens’e Karşı ve 2008 yılında Sıfır Noktası isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

27 Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Avcılar’da Duygu Şenoğlu ile evlenmiştir. Çiftin nikah şahitliğini usta oyuncu Mustafa Akusta yapmıştır. Bu evliliğinden Doğa isminde bir kızı vardır. Eşi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu ve İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

Etiketler: ,

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bülent Polat
Gerçek adı: Bülent Polat
Doğum Tarihi: 08/03/1979 (40 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Duygu Şenoğlu ile)
Boy: 1.75
Burç: Balık
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: Tunceli
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

405.181 kez okundu

2.

Beren Saat

395.093 kez okundu

3.

Fuat Güder

316.661 kez okundu

4.

Tarık Akan

297.015 kez okundu

5.

Tarkan

232.323 kez okundu

6.

Mustafa Miraç Kaya

228.621 kez okundu

7.

Volkan Demirel

225.426 kez okundu

8.

Azad Yılmaz

201.591 kez okundu

9.

Emre Mor

200.243 kez okundu

10.

Ersay Üner

195.980 kez okundu