Bilal Ceylan

Bilal Ceylan hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2003 yılının Eylül ayında dünyaya gelen genç futbolcu aslen Eskişehir doğumludur. Boyu 1.74 cm, burcu ise başak’tır.

Bilal Ceylan futbol kariyeri:

22 Şubat 2013 tarihinde futbol kariyerine Eskişehirspor alt yapısında başlamıştır. 27 Aralık 2019 yılında ise Eskişehirspor A Takımına yükselmiş ve profesyonel sözleşme imzalamıştır. Başarılı futbolu ile göz doldurmuş 01 Şubat 2021 tarihinde ise Beşiktaş takımına transfer olmuştur. Beşiktaş forması öncesinde 17 kez Eskişehirspor Takımı A takımı ile 1. lig maçlarında oynamıştır. Ayrıca 2 kez de Türkiye Kupası için Eskişerspor forması altında karşılaşmalara çıkmıştır.

Bilal Ceylan transfer olduktan sonra resmi instagram hesabında şu açıklamayı yapmıştır. Şimdi yeni ufuklara kanat açma vakti. Kartallar yüksek uçar.? Sizinle büyümeye geldim. İdolü’nün Gökhan Gönül olduğunu belirtmiştir. Ayrıca Beşiktaş takımının sağ beki Rosier’den de formayı almak istediğini dile getirmiştir.

Sağ bek mevkii’nde top koşturan genç futbolcu’nun piyasa değeri 175 Bin Euro civarındadır. Milli takım kariyerinde ise Türkiye U21 kadrosuna katılmayı başarmıştır. Resmi instagram hesabını bilalcyln_ ismi ile kullanıyor. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 33b civarındadır. Sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Twitter hesabında ise bu sayı 13,9 B…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz