Gökhan Gönül

Gökhan Gönül Türk futbol tarihinin en istikrarlı futbolcuları arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli olduğu, yaşı, boyu, evlilik ve futbol hayatı ile ilgili bir çok soru merak konusudur.

1985 yılının Ocak ayında dünyaya gelmiş, burcu Oğlak’tır. Aslen baba tarafından Samsun Bafra’lıdır. Annesi ev hanımı, babası ise uzun yıllar berber olarak çalışmıştır. Kendisinden küçük Hakan ve Volkan isimlerinde iki kardeşi vardır, kardeşleride amatör olarak futbol oynamaktadırlar.

Memleketinde doğmuş, 6 yaşında iken ailesi ile birlikte Bursa’ya taşınmış ve Bursa Yol takımı alt yapısında futbola adım atmıştır. Daha sonra Gençlerbirliği, GB Oftaşspor takımlarında forma giymiş 2007 yılında 1.400 Milyon Euro bonservis bedeli ile Fenerbahçe takımına transfer olmuştur.

2007 yılından 2016 yılına kadar aralıksız olarak Fenerbahçe formasını başarı ile giyen Milli futbolcu 2016 sezonunda Beşiktaş takımına 6 Milyon Euro imza bedeli karşılığında trnasfer olmuştur.

17 Kasım 2017 tarihinde Türkiye A Milli takım kadrosuna seçilmeyi başarmıştır. Uzun yıllardır Milli formayı da başarı ile terleten Gökhan Gönül bugüne kadar toplam 65 kez Türkiye A Milli Takım formasını giymiştir. Bu karşılaşmalarda bir gol atmıştır. Sağ bek mevkide görev yapmaktadır.

Gökhan Gönül Evlilik hayatı;

Ankara’da yaşadığı dönemde Fenerbahçe’ye transfer olmadan yaşadığı bir olay ile sıkça gündeme gelmiştir. Ankara’da bir cafe’de otururken bir otomobilin kaza yaptığını görmüştür. Hemen yardıma koşmuş içinde bulunan bir bayan ve erkeğin yaralı olduğunu görmüş ve ikisini de hastaneye götürmüştür. Yaralıların iki kardeş olduğunu öğrenmiş, ardından şimdiki eşi ile görüşmeye devam etmiş ve o dönemde eşine aşık olmuştur. Bu kazanın hayatının da akışını değiştirdiğini belirten Gökhan Gönül Allah iyiki onu karşıma çıkardı, başarılarımı eşime borçluyum demiştir. Bu aşkın sonucunda ise Hatice Gönül ile evlenmiş, bu evliliğinden Kuzey Baran isminde bir oğlu, birde kızı vardır.


Yıllardır profesyonel futbol hayatının yanı sıra efendiliği, sahada ve saha dışındaki yaşamı ile örnek bir futbolcudur. Hiç bir zaman magazin ve medyanın gündemine özel yaşamı ile gündeme gelmemiş, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz