Belit Özükan

Belit Özükan hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? Evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

16 Mayıs 1979 tarihinde aslen Ankara’da dünyaya gelen Belit Özükan Amerika’nın tek resmi konservatuvarı AADA’de Klasik Konservatuvar eğitimi almıştır. Aynı zamanda, Jazz dans, müzikaller, ileri Shakespeare, Alexander teknikleri, Butoh (tarihi Japon dansı) ve eskrim dersleri almıştır.

İstanbul Şişli Terakki Lisesi’ni tamamlamış ardından Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde 2. sınıfta okulu terk etmiş, Amerika’da American Acdemy of Dramatic Arts, Los Angeles’de 2 yıllık konservatuvar eğitimini tamamlamıştır.

Rol aldığı diziler;

Yağmur Zamanı, Aşk Oyunu (Yelda Teksoy), Yaralı Yürek (Rüya), Canını Sevdiğim İstanbul’u, Seni Çok Özledim ve Ruhumun Aynası.

Oynadığı Sinema filmleri;

Kısık Ateşte 15 Dakika (Duygu), Çinliler Geliyor (Adalet), Hoşçakal Güzin (Füsun), Devrimden Sonra (Panelist). Ayrıca 2009 yılında Çizmeli Kedi sinema filminde seslendirme sanatçısı olarak yer almıştır

2019 yılında Sattas Grubu’nun vokalisti Orçun Sünear ile Beşiktaş Nikah Dairesinde dünyaevine girmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz