Bedia Begovska

0

Bedia Begovska 2022 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizinin oyuncuları arasında yer almıştır. Usta oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bedia Begovska Kimdir?

Bedia Begovska Türk Tiyatrosu ve Makedon Tiyatrosu’nun duayen oyuncularından birisidir. Türkiye’de özellikle rol aldığı Mutlu Ol Yeter ve Limonata isimli projeler ile tanınmıştır.

Bedia Begovska Nereli?

Bedia Begovska Türk asıllı oyuncudur. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te dünyaya gelmiştir.
Bedia Begovska3
Oynadığı Sinema ve Diziler:

En son Balkan Ninnisi isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de ayrıca Elyesa Kaso, Slagana Vujosevik, Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Merih Öztürk, Emre Bey, Gözde Çığacı, Hakan Boyav, Deniz Gürkan, Erman Saban, Sarp Bozkurt, Süleyman Kara, Mustafa Jasar ve Kaan Turgut gibi isimler de rol almıştır.

Preku ezeroto (1997)
Limonata (2015)
Mutlu Ol Yeter (2015)
Elveda Rumeli (Bedia)
Balkan Ninnisi (2022)

Usta oyuncu, yaşam boyu başarının en yüksek takdiri olan “11 Ekim” 2021 devlet ödülünü kazanan isimdir.

Uzun seneler sonra, Vladimir Milcin’in yönettiği “Kiraz Bahçesi” ve Dragana Milosevska’nın yönettiği “Ünlü Floransa” oyunlarında rol alarak Türk Tiyatrosu sahnelerine geri dönmüştür.

Bedia Begovska Kaç Yaşında?

Bedia Begovska 73 yaşındadır. Bir çok kaynakta ismi Bedija Begovska olarak geçmekte, Türk ismi olarak ise Bedia olarak yazılmaktadır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @bediabegovska ‘dır, ayraca facebook hesabını da aktif olarak kullanmakta, facebook hesabı da @bedia.begovska ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz