Başak Kıvılcım Ertanoğlu

Başak Kıvılcım Ertanoğlu Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizi de Zühre karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha önce bir çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda sahne alan başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Başak Kıvılcım Ertanoğlu Kimdir?

Başak Kıvılcım Ertanoğlu yönetmen, tiyatrocu ve oyuncu. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur. Kadir Has Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. İstanbul’da Şahika Tekand Stüdyo’da oyunculuk, Digital Film Academy’de ise kamera önü oyunculuk eğitimleri almıştır.

Ankara’da birçok tiyatro oyununda sahne almıştır. 90’lı yıllarda tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. İlk sahne aldığı oyun Çöplük isimli oyun olmuştur. Günümüze kadar birçok tiyatro oyununu sahneye koymuş ve yönetmiştir. Bağımsız tiyatrolarda Şekersiz, Kam ve Balat Monologlar Müzesi gibi çağdaş ve sıra dışı projelerin içinde yer almıştır.

Başarılı isim, 2017 senesinde, “Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin isimli oyundaki anne rolü ile, 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçilmiştir.

Başak Kıvılcım Ertanoğlu Nereli?

Başak Kıvılcım Ertanoğlu doğma büyüme aslen Ankara’lıdır.

Başak Kıvılcım Ertanoğlu Kaç Yaşında?

Başak Kıvılcım Ertanoğlu 42 yaşındadır. Doğum tarihi 13 Şubat 1982, burcu ise kova’dır.

Oynadığı Diziler:

2007 yılında Ölümsüz Kahramanlar dizisde Ruken, 2011 yılında ise Kız Annesi adlı projede Şükran karakterini canlandırmıştır. En son Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizi de Zühre karakteri ile rol almıştır. Oktay Kaynarca, Ebru Özkan, Mina Derman, Eren Vurdem, Pelin Akil ve Işıl Yücesoy gibi isimler de rol almıştır.
Basak Kivilcim Ertanoglu1
Tiyatro Oyunları:

Şekersiz (Handan) 2013
Kam (Oyuncu) 2015
Balat Monologlar Müzesi (Yönetmen / Yazar) 2016
Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin (Oyuncu) 2016
Mutluyduk Belki Bugüne Kadar (Oyuncu) 2018
Benimle Gelir Misin? (Oyuncu) 2019
Mary’e Bir Mesaj Götür (Oyuncu / Yönetmen) 2021
Monologlar Müzesi ‘Yalnızlık’ (Yönetmen / Yazar) 2021
Monologlar Müzesi ‘Balat’ (Yönetmen / Yazar) 2021
Monologlar Müzesi ‘Hostel’ (Yazar) 2021
Romeo ve Juliet (Oyuncu) 2021

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz