Aysun Karaytuğ

0

Aysun Karaytuğ ekran severler tarafından televizyon kanallarında yer aldığı programlar ile tanınmıştır. Ekonomist kimliği ile öne çıkan Karaytuğ kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? özgeçmişi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Aysun Karaytuğ aslen Yarı Arnavut, yarı Yugoslav kökenlidir. Başarılı bir akademik geçmişe sahip olan Karaytuğ, borsa camiası tarafından sıkı takibe alınan ve sevilen bir isimdir.

Yaşantısını dönem dönem İstanbu, İsviçre ve Zürih’te sürdürmektedir. Finans, ekonomi, piyasa, döviz, petrol ve altın fiyatları gibi alanlarda yapmış olduğu doğru ve önemli analizler ile beğeni ile takip edilmektedir.

Tacirler Yatırım Portföy Yönetimi Direktörü Managing Director EMEA Gigant Swiss Consulting AG olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş ardından, çift anadal eğitimi San Diego State University International Economics alanını tamamlamıştır. 2011 senesinde Destek Menkul’den ayrılmış ve Tacirler Menkul Değerler’in kurumsal iletişim direktörlüğüne geçiş yapmıştır.

CNN TÜRK, Haber Türk, BloombergHT, NTV ve daha pek çok kanal tarafından yayınlanan ekonomi programlarında konuk olarak yer almakta ve bilgi paylaşımı yapmaktadır.

Günümüzde BloombergHT kanalı ekranlarında Erda Gerçek ile beraber ekonomi ve borsa gündemi hakkında programlar hazırlayıp sunmaktadır.

Maalesef medeni durumu, evli mi? bekar mı? boyu ve kilosu gibi özel bilgilerine ulaşılamamıştır, araştırılmaktadır. Güzelliği ile de dikkatleri üzerine çeken Aysun Karaytuğ hakkında sıkça estetik var mı acaba gibi soruları ile de ekran severler tarafından merak edilmektedir. Ancak bu bilgininde net bir şekilde cevabına ulaşılmış değildir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz