Gülfem Saydan Sanver

Gülfem Saydan Sanver katıldığı televizyon programları sonrasında merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Gülfem Saydan Sanver Kimdir?

Gülfem Saydan Sanver Siyasal İletişim Danışmanı | Element Strateji | Sorbonne’12 Doktora, Sorbonne’05 Yüksek Lisans | AAPC Pollie Award 2015, 2020.

Son dönemlerde gerek televizyon ekranlarında olsun gerek gazetelerde köşe yazıları ile olsun dikkatleri üzerine çeken Siyasal İletişim Uzmanı, araştırmacı kimliği ile tanınmaktadır.

Gülfem Saydan Sanver Kaç Yaşında?

Gülfem Saydan Sanver 44 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Haziran 1978, burcu ise yengeç’tir.

Gülfem Saydan Sanver Eğitimi;

Gülfem Saydan Sanver Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesinden mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimi sürdürmüştür.

4 sene Citibank N.A’da Risk Yönetimi Bölümünde müdür yardımcılığı görevini üstlenen Gülfem Saydan Sanver daha sonra Sorbonne Üniversitesinde Paris’te Yüksek Lisans yapmıştır. Yine aynı üniversitede doktora tezinde siyasal partilerin genel seçim kampanyalarında uyguladıkları seçim stratejilerini araştırmıştır.

Gülfem Saydan Sanver Çalışma Hayatı, Kariyeri;

Gülfem Saydan Sanver Amerika’da siyaset iletişiminin Oscar’ı kabul edilen Pollie Award’ı alan ilk Türk olarak ismini duyurmuştur. 2007 yılından 2009 yılına kadar birer dönem Yeditepe Üniversitesinde sosyolojiye giriş dersleri vermiş 2010 yılında Galatasaray Üniversitesinde Tubitak destekli Türk iş dünyasındaki seçkinlerin siyasi seçkinlerle karşılıklı bağımlılık ilişkileri ve küreselleşme karşısında farklı bütünleşme eğilimleri üzerine araştırmalar yapmıştır.

2009 yerel seçimlerinde İstanbul Sarıyer Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in seçim kampanyasının siyasal iletişim direktörlüğünü yapmıştır. Günümüzde farklı üniversitelerde siyasal iletişim dersleri vermektedir.

Türkiye’deki Seçim Kampanyaları ve Siyasi Partilerin Karşılaştırmalı Seçim Stratejileri üzerine yaptığı çalışma 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılmıştır. Bu konu üzerine Avrupa’da basılan ilk kitap’tır.

Sanver 12 Kasım 2013 tarihinde Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC)’nin Yönetim Kurulu’na seçilmiş, derneğin en genç yönetim kurulu üyesi olmuştur. 2015 senesinde, Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC)’nin her sene başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı olarak kabul gören Pollie Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Siyasal iletişim konusunda yurt dışındaki gelişmeleri yakından takip eden, Uluslararası Siyaset Psikolojisi Birliği (ISSP) ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) üyelikleri bulunan Gülfem Saydan Sanver T24 gibi çeşitli haber sitelerine de köşe yazıları yazmaya devam etmektedir.

Gülfem Saydan Sanver Evlimi? Eşi Kim?

Gülfem Saydan Sanver Selim Sanver ile evli’dir. İşadamı Haluk Sanver ve eşi Ebru Sanver çiftinin gelinidir.

Gülfem Saydan Sanver Nereli?

Gülfem Saydan Sanver’in babası 2015 yılında yaşamını yitiren Türk Turizmin duayen isimlerinden Orhan Saydan’dır. Annesi Suna Saydan’dır. Anne tarafından aslen Mersin’lidir. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

CNN Türk’te, Ocak-Temmuz 2018 döneminde “Türkiye’nin Gündemi” Programı’nda, Nisan 2019 – Ekim 2019 döneminde Habertürk kanalında “Gerçek Fikri Ne?” programında, Şubat 2020 – Mart 2020 sürecinde ise Habertürk kanalında “Türkiye Konuşuyor?” programında analist yorumcu olarak çalışmıştır.

Halen çeşitli TV kanallarında ve internet gazetelerinde Türkiye’de siyaset ve seçim gündemi konularında analist olarak yorum da yapan Sanver, Element Strateji Ltd. Şti’nde siyasilere ve farklı kurumlara siyasal ve stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Habertürk ekranlarında Kübra Par‘ın sunduğu Açık ve Net isimli programda yorumları ile dikkat çekmiştir.

Resmi instagarm hesabı @gulfemsaydan ‘dır.

Kaynak; https://gulfemsaydansanver.com

6 Yorumlar

  1. Bayanı sürekli cnn türkte konuşmalarını dinliyorum ve bütün konuşmalarını olumlu yönde karşılıyorm…bu tür bayanlarımızın milletvekili olup ön planda yer almasını isterdim başarılı girişken dürüst adaletli ve iyi bir yönetici kabiliyetine sahip bayan olarak görüyorum…..en kısa zamanda üst görevlerde türkiye meselelerinin sorunlarını çözmekte usta olarak görüyorum….

  2. CEHEPE SENİN GİBİLERİ ARIYOR VAKİT KAYBETMEDEN GİR BU PARTİYE SAFFINI NET BELLİ ET
    HER ŞEYDEN BİR TUTAM ALIP MİLLETİN KAFASINI KARIŞTIRMA

  3. bu hakan kim neye göre kime göre konuşuyor işi gücü saçma sapan örnek vermek sonra kendi örneğine dahi kendide bıyık altından gülüyor

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz