Ayşegül Günay

Ayşegül Günay Show Tv ekranlarında yayınlanan Bir Şansım Olsa isimli program için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kimdir? nereli? kaç yaşında? evlimi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayşegül Günay Kimdir? Nereli?

Ayşegül Günay oyuncu ve sunucu olarak uzun süredir başarılı ekran deneyim kariyerini sürdürmektedir.

Küçük yaşlarda insanlara birşeyler izletmeyi ve gösteri yapmayı çok sevdiğini dile getirmiştir. Hatta tuğlalardan seyir yeri yapıp, karşısına geçerek birşeyler sergilemeye çalıştığınıda sözlerine eklemiştir. Akdeniz Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nü kazanmıştır. Ancak konservatuvar’da okumak istemiş daha sonra 1990 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir dönem Akademisyen olarak görev yapmış ancak sonrasında oyunculuk yapmaya karar vermiştir.

Aynı üniversitede 7 sene öğretim görevlisi olarak çalışmış daha sonra üniversiteden ayrılmıştır.

Bazı dizilerde Nevşehir ve Karadeniz şiveleri yapmıştır. Aksan yapmayı sevmediğini, kendisine Karadenizlisiniz ya aksan kolay tabi dendiğini ama Eskişehirli olduğunu belirtmiştir. Ayrıca çok iyi roman oynayabileceğini sözlerine eklemiştir.

7 sene konservatuvarda öğretim görevlisi olarak görev yapmış istifa etmiştir. Dostlar Tiyatrosu’nda Genco Erkal’la birlikte çalışmış, Genco Erkal ile birlikte Yalınayak Sokrates adlı oyunda başrolü paylaşmıştır. Yalınayak Sokrates oyununda oynadığı Ksantippe rolü ile Afife Jale’ye aday olmuştur. 1999 – 2005 yılları arasında Trabzon Devlet Tiyatrosu Oyuncusu olarak çalışmıştır. 2012 yılında Bursa Şehir Tiyatrosu’ndan emekli olmuştur.
aysegul gunay jpg

Ayşegül Günay Nereli?

Ayşegül Günay aslen Eskişehir’lidir. 1969 yılının Kasım ayında Eskişehir’de dünyaya gelmiştir.

Ayşegül Günay Boyu, Kaç Yaşında?

Ayşegül Günay 54 yaşında ve 1.68 boyundadır. Kilosu 55, burcu ise akrep’dir.

Ayşegül Günay Evlimi?

Ayşegül Günay kendisi gibi uzun süredir sanat dünyasında başarısını sürdüren usta tiyatrocu, oyuncu Sinan Demir ile evlidir. Kaç çocuğu var sorusu da merak konusu olan ünlü oyuncunun bu evliliğinden Toprak ve Boran isimlerinde ikiz erkek çocukları vardır. İkizlerin ailedeki 12. ikizler olduğunu belirtmiştir. Anne tarafından hep ikizler olduğunu, baba tarafından ise otoriter aileden gelmektedir.

Ayşegül Günay Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kaybolan Yıllar, Eşref Saati, Derman, Küçük Kadınlar, Osmanlı Cumhuriyeti, Aile Saadeti, Lale Devri, Yer Gök Aşk (Sultan), Sümela’nın Şifresi: Temel, Moskova’nın Şifresi: Temel, Asla Vazgeçmem (Aytül), Oflu Hocanın Şifresi, Kuruluş Osman (Zühre Hatun) ve Hercai (Füsun). Ayrıca Avatar sinema filminde Türkçe seslendirme yapmıştır.

Show Tv ekranlarında yayınlanan Bir Şansım Olsa isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Programa bir çok insanı konuk etmekte, buluşturmakta ve onların sorunlarına çözümler üretmeye çalışmıştır. En son Üvey Anne isimli dizide Atv ekranlarında Mürvet Kutlu karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Sosyal Medya Hesapları:

Resmi instagram hesabı @aysegulgunaayy ‘ın günümüz itibariyle 139bin civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @aysegulgunaayy twitter hesabında şu açıklama mevcuttur. 1997 -1998 yılları arsında Genco Erkal’la Dostlar Tiyatrosu’nda çalıştı. “Yalınayak Sokrates” oyununda oynadığı “Ksantippe” rolüyle Afife Jale’ ye aday oldu.

Resmi Web sitesi: https://aysegulgunay.com Web sitesinden hakkında biyografi, oynadığı diziler vb. bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz