Ayşegül Günay

0

Ayşegül Günay Show Tv ekranlarında yayınlanan Bir Şansım Olsa isimli program için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayşegül Günay Kimdir? Nereli?

1969 yılının Kasım ayında dünyaya gelen başarılı isim doğma büyüme Eskişehir’lidir. Küçük yaşlarda insanlara birşeyler izletmeyi ve gösteri yapmayı çok sevdiğini dile getirmiştir. Hatta tuğlalardan seyir yeri yapıp, karşısına geçerek birşeyler sergilemeye çalıştığınıda sözlerine eklemiştir. Akdeniz Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nü kazanmıştır. Ancak konservatuvar’da okumak istemiş daha sonra 1990 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir dönem Akademisyen olarak görev yapmış ancak sonrasında oyunculuk yapmaya karar vermiştir.

Bazı dizilerde Nevşehir ve Karadeniz şiveleri yapmıştır. Ayşegül Günay aksan yapmayı sevmediğini, kendisine Karadenizlisiniz ya aksan kolay tabi dendiğini ama Eskişehirli olduğunu belirtmiştir. Ayrıca çok iyi roman oynayabileceğini sözlerine eklemiştir.

7 sene konservatuvarda öğretim görevlisi olarak görev yapmış istifa etmiştir. Dostlar Tiyatrosu’nda Genco Erkal’la birlikte çalışmış, Genco Erkal ile birlikte Yalınayak Sokrates adlı oyunda başrolü paylaşmıştır. Yalınayak Sokrates oyununda oynadığı Ksantippe rolü ile Afife Jale’ye aday olmuştur. 1999 – 2005 yılları arasında Trabzon Devlet Tiyatrosu Oyuncusu olarak çalışmıştır. 2012 yılında Bursa Şehir Tiyatrosu’ndan emekli olmuştur.

Ayşegül Günay Boyu, Kaç Yaşında? Evlimi?

Boyu 1.68 cm, kilosu 55, burcu ise akrep’dir. 2021 yılı itibariyle 51 yaşındadır. Kendisi gibi uzun süredir sanat dünyasında başarısını sürdüren usta tiyatrocu, oyuncu Sinan Demir ile evlidir. Bu evliliğinden Toprak ve Boran isimlerinde ikiz erkek çocukları vardır. İkizlerin ailedeki 12. ikizler olduğunu belirtmiştir. Anne tarafından hep ikizler olduğunu, baba tarafından ise otoriter aileden gelmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Tolga Tekin

Ayşegül Günay Oynadığı Sinema ve Diziler:

Kaybolan Yıllar, Eşref Saati, Derman, Küçük Kadınlar, Osmanlı Cumhuriyeti, Aile Saadeti, Lale Devri, Yer Gök Aşk (Sultan), Sümela’nın Şifresi: Temel, Moskova’nın Şifresi: Temel, Asla Vazgeçmem (Aytül), Oflu Hocanın Şifresi, Kuruluş Osman (Zühre Hatun) ve Hercai (Füsun). Ayrıca Avatar sinema filminde Türkçe seslendirme yapmıştır. En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Bir Şansım Olsa isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @aysegulgunaayy
Twitter Hesabı: @aysegulgunaayy

Resmi Web sitesi: https://aysegulgunay.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz