Aybike Esin Tumluer

Aybike Esin Tumluer 2019 yılında özellikle cinsiyet değiştirme ameliyatı ile gündeme gelmiştir. Peki kaç yaşında? hangi dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Ocak ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Burcu kova, boyu 1.68 cm, kilosu ise 61’dir.

1999 yılında Barış Manço Kültür Merkezi’nde tiyatro hayatına adım atan Tumluer daha sonra 1 yıl Belediye Tiyatrosunda eğitmenlik, 2006 yılında ise Mustange Yaz Okulunda Drama Öğretmenliği yapmıştır.

Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü mezunudur. Üniversite eğitiminin ardından İtalya’da Scuola İnternazionale Dell’attore Comico’da eğitimini tamamlamıştır. İtalya festival oyunlarında tek kişilik oyunlar ile sahne almıştır.


Aybike Esin Tumluer oynadığı diziler;

Her Şey Yolunda Merkez, İlişki Durumu Karışık, Ah Neriman ve Şansımı Seveyim gibi projelerde rol almıştır. 2017 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Hayati ve Diğerleri dizisinde Nurten karakterini canlandırmıştır. En son 2017 yılında vizyona giren Şansımı Seveyim adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almış ve filmde Zekiye karakterini canlandırmıştır. Özellikle ekran severler tarafından Berk Oktay ve Seren Şirince ile birlikte rol aldığı İlişki Durumu: Karışık adlı dizideki Gülendam karakteri ile hatırlanmaktadır.

Uzun süredir televizyon ekranlarından uzak olan ünlü oyuncunun yaklaşık 2 sene önce cinsiyet değiştirme ameliyatı olduğu açıklanmıştır. Ameliyat olduktan sonra ismini de değiştiren ünlü oyuncunun şimdiki ismi ise Atlas Karan Tumluer’dir. Sürecin yaklaşık 4 sene önce başladığını ama hep böyle olduğunu belirten ünlü isim verdiği röportaj’da kimse duymadan sürecin tamamlanmasını istemiştir. Günümüzde ise geçirdiği ameliyatın ardından çok mutlu olduğunu dile getirmiştir.

Daha önce Aybike Esin Tumluer olarak kullandığı resmi sosyal medya hesaplarını da Atlas Karan Tumluer olarak aktifleştirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz