Asuman Çakır

0

Asuman Çakır geçmişten günümüze rol aldığı bir çok önemli sinema ve dizi projesinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? eğitimi, medeni durumu gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1964 yılının Ekim ayında dünyaya gelen başarılı oyuncu Asuman Çakır aslen Antalya doğumlu, boyu 1.63 cm, burcu ise terazi’dir. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmuştur. Daha öncesinde ilk olarak İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’ne gitmiş, aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde devam etmiştir. Ancak bazı durumlar sebebi ile yarıda bırakmış ve Marmara Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır.

Mezuniyetin ardından Tiyatrokare’ye katılan başarılı oyuncu, bir çok tiyatro oyununda sahne almış, ayrıca Constantine Alman Film Şirketinde oyuncu koçluğu yapmıştır. Bunu yanı sıra İstanbul Erkek Lisesi’nde 10 sene drama eğitmeni olarak çalışmalarda bulunmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini rahmetli Kemal Sunal‘ın da rol aldığı Bay Kamber isimli dizi ile gerçekleştirmiştir.

Günümüzde ise oyunculuk kariyerinin yanı sıra Tiyatro ve Televizyon oyunculuğu, oyuncu koçluğu, yaratıcı drama ve yazarlık dersleri eğitmenliği yapmaya devam ettiği belirtilmektedir.

Asuman Çakır oynadığı sinema ve diziler;

1993 – Gamsızlar (Yönetmen Yardımcısı)
1994 – Bay Kamber
1998 – İkinci Bahar
2002 – Aşk ve Gurur
1001 – Unutma Beni
2004 – Ölümsüz Aşk
2005 – Zeytin Dalı
2009 – Nefes
2010 – Ötesiz İnsanlar
2015 – Aşkın Yolculuğu Yunus Emre (Hanım Ağa)
2018 – Erkenci Kuş (Aysun)
2019 – Azize (Aynur)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz