Aslı Sevi

Aslı Sevi Atv ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam isimli dizide Azade karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı, kariyeri ve biyografi bilgileri.

Aslı Sevi Kimdir?

Aslı Sevi oyuncu kimliğinin yanı sıra sunucudur. Ancak önceliğinin oyunculuk olması sebebi ile kendisine gelen sunuculuk tekliflerini reddetmiştir. İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur.

Aslı Sevi Nereli?

Aslı Sevi doğma büyüme aslen Antalya’lıdır.

Aslı Sevi Kaç Yaşında? Boyu

Aslı Sevi 29 yaşında ve 1.67 cm boyundadır. Doğum tarihi 20 Şubat 1994, burcu balık, kilosu ise 52’dir.
aslisevi2
Kariyerine Genç Tv’de yapmış olduğu Kültür Sanat Programı ile başlamıştır. Sunuculuk hayatına önceden aldığı oyunculuk eğitiminin bir çok katkısı olduğunu belirtmiştir. Bir dönem Değişim Süreci adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

Siccin 4 isimli sinema filmi ile beyaz perdede yer almıştır. Film de kendi dünyasında yaşayan, sevgi arayışı içinde olan art niyetsiz bir kız olan Kübra karakterini canlandırmıştır. Siccin sinema filmi, Türk korku filmlerinin en çok ödül alan serisidir.

Filmin ardından kendisine sorulan korku ile ilgili soruları şu şekilde cevap vermiştir. “Bana göre korku, insanın düşüncelerinde kurduğu ve büyüttüğü bir duygudur. Korkunun karşı konulmaz bir cazibesi vardır. Hem korkarız hem merak ederiz.” “Cinlere elbette inanıyorum. Enerjidir her şey. İnsanı korkutan düşünceleridir.”

İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Çalıkuşu isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Kendisini ekranda görmekten hoşlanmadığını belirten başarılı oyuncu günümüze kadar bir çok dizi de başarı ile rol almıştır.

Oynadığı Diziler:

2022 yılında Ben Bu Cihana Sığmazam adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide ayrıca Melisa Duru Ünal, Tanıl Yöntem, Doruk Öztürk, Kıvılcım Ertanoğlu, Oktay Kaynarca, Ebru Özkan, Mina Derman, Eren Vurdem, Pelin Akil ve Işıl Yücesoy gibi isimler de rol almıştır.

Ben Bu Cihana Sığmazam (Azade)
Kadın
Çocuklar Duymasın
Şevkat Yerimdar (Hülya)

Kendisini çok acımasız eleştirebilen bir yapıya sahiptir. Son dönemde sinema, dizi ve reklam çalışmalarının yanı sıra, sosyal medyada da içerik videoları ile Youtube’da çalışmalar gerçekleştirmektedir. Nokta Noktalı Kadınlar adlı bir oyun yazmıştır, yazdığı ilk oyundur.
aslisevi1


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz