Asena Çelik

0

Asena Çelik Ankara Devlet Opera ve Balesi Bale Dansçısı, Kulis Sanat Bale Eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitim durumu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında Ankara’da dünyaya gelen Asena Çelik Ankara Devlet Opera ve Balesi, Çocuk Balesi Bölümü’nün 3 senelik eğitimini başarı ile 2003 yılında tamamlamıştır. Yine aynı sene TED Ankara Koleji İlkokulunu tamamlayan Asena Çelik Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunudur.

2006 senesinde Uğur Seyrek yönetimindeki Bodrum Aspat’taki Bale Yaz Kampına katılmıştır. 2012’de Hollanda-Rotterdam Codarts Dance Academy’de öğretim görevlisi olan Sanja Maier-Hasagic’in yönetimindeki workshoplar’da yer almıştır. 2013 Şubat ayında o dönemde üniversite 3. sınıfta iken Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde dansçı olarak görev yapmaya başlamıştır. Günümüze kadar dans ettiği eserlerden bazıları ise şu şekildedir; Sevginin Bedeli, Harem, Amazonlar, Zorba, Kont Dracula, Coppelia, Akdeniz Esintisi, Hamlet, Yevgeni Onegin, Amadeus. Tiyatro oyunları ise, Giselle / 2 Willi, Bach Alaturka / Danzon, Amadeus / Maskeli Balo, Harem / Cariye, Coppelia / Kız Mazurka, Hamlet / Ağıt Kızlar, Akdeniz Esintisi / Kızlar II (Enre Dos Aguas).

Yakışıklı oyuncu Serkan Melikoğlu ile birlikteliğinin devam ettiği belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz