Arda Türkmen

0

Arda Türkmen hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, doğum yeri, burcu. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında dünyaya gelen ünlü isim İstanbul doğumludur, boyu 1.76 cm, kilosu ise 71’dir. Maalesef doğum yılı gün ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır.

Eğitim hayatı;

Arda Türkmen İlköğretim ve Ortaokul eğitiminin ardından Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamlamıştır. Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü ve Sahne ve Gösteri Sanatları alanında çift ana dal yaparak üniversite eğitimini tamamlamıştır. Vatani görevini 2003 senesinde, Denizli 11. Piyade Tugay Komutanlığı bünyesinde Kısa dönem Karargah S1 yazıcısı olarak tamamlamıştır.

Ülkemizin en önemli şeflerinden birisi olan Türkmen aynı zamanda sporcu kimliği ile de tanınmaktadır.

Günümüze kadar İstanbul’da bir çok mekanın işletmeciliğini üstlenmiş, ayrıca Roka Davet isimli organizasyon şirketi’nin kurucusudur. Metallica ve Depeche Mode gibi ülkemize gelen önemli müzik gruplarının catering hizmeti ‘Roka’ şirketi tarafından sağlanmıştır.

Son dönemlerde ise televizyon ekranlarında hazırlayıp sunduğu Arda’nın Mutfağı isimli program ile başarısını sürdürmüştür. Günümüzde Kanal D ekranlarında yayınlanan Arda’nın Mutfağı isimli programın yanı sıra, İstanbul’da Karaköy ve Nişantaşı’nda toplam 3 mekanı bulunuyor.

5 arkadaşı ile kurmuş olduğu Velotürk ile, sosyal sorumluluk projeleri geliştirip, Türkiye genelinde ilk öğretim düzeyindeki çocuklara bisiklet dağıtımları yapmakta bugüne kadar 2600 bisiklet dağıtmışlardır. Kendisine sosyal medya üzerinden aslen nerelisiniz sorusuna cevaben İstanbul demiştir.

Arda Türkmen kısaca kariyeri;

1995 ve 2000 seneleri arasında 350’nin üzerinde üniversite tur organizasyonu, 100’ün üzerinde ise sanatçılı konser organizasyonu gerçekleştirmiştir. Ayrıca 1998 ve 2000 arasında Bursa Uludağ’da bulunan A-Bar’ın işletmeciliğini üstlenmiştir. 2001 yılından 2003 yılına kadar konser, prodüksiyon ve organizasyon işlerinde yöneticilik yapmıştır.

2003 senesinde Roka Davet catering şirketini kurmuş, 2008’de Asmalımescit’te 11 Leblon adlı restaurant’ı açmıştır. Leblon Çağan Irmak’ın filmi olan Issız Adam filminin çekildiği mekan olarak biliniyor. Filmin başrolünü Cemal Hünal ve Melis Birkan üstlenmişti.

2012 yılında Sabah gazetesinde Arda’nın Mutfağı isimli sayfayı hazırlamış, yazmaya başlamış, 2012’de La Cucina Italiana dergisinde yemek yazıları ve tarifleri yazmaya başladı. 2013 senesinde ise Sabah Gazetesinde yazmayı sonlandırmış ve Hürriyet pazar ekinde yazmaya başlamıştır.

2013 senesinde Lebnon’u kapatarak, İstanbul Karaköy’de Forneria’yı açmıştır. Bekar olan başarılı isim uzun süredir güzel oyuncu Melodi Elbirliler ile mutlu birlikteliğini sürdürmektedir. Arda Türkmen hakkında daha detaylı bilgi ve tarifleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ardanın Mutfağı


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz