Aram Markaroğlu

Aram Markaroğlu Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu Üyesi olarak uzun süre futbol camiasına hizmet etmiştir. Futbol severler tarafından oldukça merak konusu olan iş adamı hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aram Markaroğlu Kimdir? Nereli?

İstanbul’da dünyaya gelen Aram Markaroğlu iş dünyasının başarılı iş adamları arasında yer almaktadır. 2018 senesinde Fenerbahçe’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Aram Markaroğlu Ne İş Yapıyordu? İş Hayatı:

Çocukluk yılları doğup büyüdüğü şehir İstanbul, Şişli’de geçmiştir. Bir yandan eğitimini sürdürmüş bir yandan iş dünyasına giriş yapmıştır. İş hayatına İstanbul, Karaköy Perşembe Pazarı’nda rulman sektörü ile adım atmıştır.

Vatani görevine kadar yine Perşembe Pazarı’nda sektörün ve iş politikalarının hakimi olarak devam etmiş, askerlik vazifesini tamamladıktan sonra ise Viktor Bali isimli firma bünyesinde Rulman Kısım Müdürü olmuştur. 1982 senesinde oradaki görevine son vermiş ve 40 yıla yakın bir zaman Türk sanayisine hizmet vermiş NSK ile yollarını ayırmış ve Özevren Rulman Şirketi’ni kurmuştur. Ardından Schaeffler Grup ile yoluna devam etme kararı almıştır.

Özveren Rulman ile daha öncesinde 5 sene kadar NSK Rulmanları’nın distribütörlüğünü yapmıştır. NSK’nın Türkiye’de pazar payının %2’den %7’lere çıkmasında büyük katkı sağlamıştır. Şirketi ile rulman ihtiyacı olan tüm sektörlere hizmet vermektedir. Özellikle Demir Çelik, Çimento, Tekstil ve Makine sektörü ön plandadır.

Merkezi İstanbul Tuzla’da bulunmakta ayrıca İstanbul ve Karaköy şubesinde hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra Ankara, Bursa, Konya, İzmir, Trakya ve Karabük şubelerinde de müşterilerine hizmet vermektedir. Rulman sektörünün Türkiye’de öncü firması Özevren Rulman’ın kurucusudur. Rulbir Rulmancılar Derneği Genel Başkanı’dır.

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu üyesi Markaroğlu, Ali Koç‘un seçim ekibi içinde yer almıştır. Eşi Aney Markaroğlu’dur.

Fenerbahçe SK Yüksek Divan Kurulu Üyesi Aram Markaroğlu 1 Mart 2022 tarihinde yaşamını yitirmiştir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz