KimNereli.net

Aram Markaroğlu

Aram Markaroğlu Kimdir?

Aram Markaroğlu
Gerçek adı: Aram Markaroğlu
Medeni Hali: Evli (Aney Markaroğlu ile)
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: İstanbul

Aram Markaroğlu

Aram Markaroğlu hakkında merak edilenler. Ne iş yapıyor? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

İstanbul’da dünyaya gelen Aram Markaroğlu iş dünyasının başarılı iş adamları arasında yer almaktadır. 2018 senesinde Fenerbahçe’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Çocukluk yılları doğup büyüdüğü şehir İstanbul, Şişli’de geçmiştir. Bir yandan eğitimini sürdürmüş bir yandan iş dünyasına giriş yapmıştır. İş hayatına İstanbul, Karaköy Perşembe Pazarı’nda rulman sektörü ile adım atmıştır.

Vatani görevine kadar yine Perşembe Pazarı’nda sektörün ve iş politikalarının hakimi olarak devam etmiş, askerlik vazifesini tamamladıktan sonra ise Viktor Bali isimli firma bünyesinde Rulman Kısım Müdürü olmuştur. 1982 senesinde oradaki görevine son vermiş ve 40 yıla yakın bir zaman Türk sanayisi’ne hizmet vermiş NSK ile yollarını ayırmış ve Özevren Rulman Şirketi’ni kurmuştur. Ardından Schaeffler Grup ile yoluna devam etme kararı almıştır.

Özveren Rulman ile daha öncesinde 5 sene kadar NSK Rulmanları’nın distribütörlüğünü yapmıştır. NSK’nın Türkiye’de pazar payının %2’den %7’lere çıkmasında büyük katkı sağlamıştır. Şirketi ile rulman ihtiyacı olan tüm sektörlere hizmet vermektedir. Özellikle Demir Çelik, Çimento, Tekstil ve Makine sektörü ön plandadır.

Merkezi İstanbul Tuzla’da bulunmakta ayrıca İstanbul ve Karaköy şubesinde hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra Ankara, Bursa, Konya, İzmir, Trakya ve Karabük şubelerinde de müşterilerine hizmet vermektedir. Rulman sektörünün Türkiye’de öncü firması Özevren Rulman’ın kurucusudur.

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu üyesi Aram Markaroğlu, Ali Koç‘un seçim ekibi içinde yer almaktadır. Eşi Aney Markaroğlu’dur, maalesef kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi bilgilerine ulaşılamamıştır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Aram Markaroğlu
Gerçek adı: Aram Markaroğlu
Medeni Hali: Evli (Aney Markaroğlu ile)
Meslek: İş Adamı
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

488.170 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

466.039 kez okundu

3.

Beren Saat

420.922 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

384.001 kez okundu

5.

Tarık Akan

309.153 kez okundu

6.

Tarkan

256.785 kez okundu

7.

Volkan Demirel

238.704 kez okundu

8.

Emre Mor

214.007 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

212.724 kez okundu

10.

Ersay Üner

210.324 kez okundu