Ankaralı Coşkun

0

Ankaralı Coşkun 2021 yılında Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici’nin sunduğu Şarkılar Bizi Söyler isimli müzik programına konuk olmuştur. Başarılı müzisyen hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ankaralı Coşkun Kimdir? Nereli? Hayatı

Aslen doğma büyüme Ankaralı olan Coşkun Direk (Ankaralı Coşkun)’un doğum tarihi 4 Nisan 1977’dir. Kimin oğlu olduğu da büyük bir merak konusudur. Babası Ali Direk bağlama ustası’dır. Ayrıca dedesi Bayram Aracı usta sanatçılar Neşet Ertaş ve Orhan Gencebay’ın ustası olarak tanınmaktadır.

Sanatçı bir ailede doğması sebebi ile bağlama ile henüz 5 yaşında iken tanışmıştır. 5 yaşında iken Zühtü isimli şarkıyı bağlama ile çalmaya ve mırıldanmaya başlamıştır. 8 yaşında geldiğinde babası ile birlikte gittiği düğünlerde saz çalıp türküler seslendirmiştir. Babasının her gece bağlama çaldığını dile getiren Ankaralı Coşkun o gün bugündür bağlamadan hiç bir zaman kopmamıştır.

Henüz 19 yaşında iken ilk albüm çalışmasını gerçekleştirmiştir. Özellikle 2013 ve 2014 yılları arasında seslendirmiş olduğu Ankara’nın Bağları isimli şarkı ile müzik piyasasında ciddi bir yankı uyandırmıştır. Ankara’nın Bağları isimli eser o yıllarda dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da tüm dünya da en fazla aranan ilk 10 eser içerisinde yer almıştır.

Yine televizyon ekranlarının en sevilen başarılı dizilerinden olan Kardeş Payı ve Medcezir başta olmak üzere bir çok dizinin müziği olarak dizilerde çalınmıştır.

1996 senesinde ilk albümü Vay Seni Vay Vay müzik severlerden tam not almıştır. Profesyonel kariyerini 2001 senesinde çıkarmış olduğu Best Of Sincan 2 albümü ile sürdürmüş, albümde seslendirdiği Çilli Horozum isimli eser büyük beğeni toplamıştır. Albüm çalışmasında usta olarak hitap ettiği bir çok ünlü sanatçının eserini seslendirmiştir.

Ankaralı Coşkun Kaç Yaşında?

1977 doğumlu olan Ankaralı Coşkun 44 yaşındadır. Resmi facebook hesabını @ankaralicoskun kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Ankaralı Coşkun Albümleri, Şarkıları:

Seslendirdiği eserler, çıkardığı albümler her dönem büyük ses getirmiştir. İşte usta sanatçının albüm çalışmalarından bazıları.

Yapmazdım – Pire – 2003
Yalan mı – Ağır Abi – 2005
Karaçalı – 2007
Bana ne – 2009
Ankara’nın Bağları – 2011

Ne bilsin eller, loy loy, papatya falı, Erik Dalı, Bozlak Geyik Avı, Çiçek Sarı, Rahmiye Abla, Bilemiyorum, Su sızıyor, La bize heryer Ankara yine müzik severlerin beğeni ile dinlediği sadece bir kaç eseridir. Ankaranın Bağları isimli eserin söz ve müziği kendisine aittir.

Ankaralı Coşkun kiminle evli? sorusu sık sık merak konusu, ancak ünlü sanatçının evliliği veya medeni durumu ile ilgili hiç bir bilgiye ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz