Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan Star Tv ekranlarında yayınlanan Ada Masalı isimli dizi de Haziran karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hayranları tarafından ise aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? oynadığı sinema ve diziler gibi bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ayça Ayşin Turan Kimdir? Nereli?

1992 yılının Ekim ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Ayşin Turan Sinop doğumludur. Anne tarafından aslen Sinap, baba tarafından ise aslen Kastamonu’ludur. 7 kardeş olan güzel ismin 5 abisi vardır. Küçükken 5 abisinin olduğunu duyan kişilerin kendisinden kaçtıklarını bu sebeple her zaman kendisini güçlü hissettiğini belirtmiştir. Ailenin en küçüğüdür.

Müzik odaklı bir çocukluk geçirmiştir. 7 yaşından üniversite dönemine kadar keman çalmıştır. O dönemde hayatının merkezinde müzik vardı, oyuncu olmak gibi bir hayale sahip değildi. Ancak yine de oyunculuk dünyasını merak etmekte, filmlerin nasıl çekildiği vs. her zaman merak etmiştir. Bu merakının ardından üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nde tamamlamıştır. Ayça Ayşin Turan daha sonra 2. üniversite olarak da (Hukuk) Temel Adalet Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Sinop’dan İstanbul’a 17 yaşında iken taşınmıştır. İlk geldiğinde geri dönmek istemiş, kalabalık ve kaostan korkmuştur. Ancak bir süre sonra ayak uydurabildiğini ve ortama zamanla alıştığını dile getirmiştir. Baba ocağı halen orada’dır ve fırsat buldukça Sinop’u ziyaret etmektedir.

Ayça Ayşin Turan Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.67 cm, kilosu 47, saç rengi kumral, göz rengi yeşil, burcu ise akrep’dir. 2021 yılı itibariyle 28 yaşında olan güzel oyuncu resmi instagram hesabını @aycaaysinturan olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 4,6milyon civarındadır.

Ayça Ayşin Turan Hakkında Gerçekler:

Müzik ile arası çok iyidir, dinlerken tür ayırt etmemekte, ruh haline göre müzikleri tercih etmektedir.

Sinema ve dizi öncesinde bazen sahnelerini müzik eşliğinde çalışmaktadır.

Lise dönemine kadar basketbol oynamış, bir dönem at binmiştir, son zamanlarda ise pilates sporu ile ilgilenmektedir.

Tatlıyı aşırı derecede çok sevmektedir, deyimi yerindeyse tatlıya zaafı vardır.

Azimli ve çalışkan bir yapıya sahiptir. Kendisine yapılan iyilikleri de kötülükleri asla unutmaz, ancak asla kinci değildir.

Mükemmeliyetçi’dir, bu sebeple kendisini sık sık eleştirir, oyunculukta inanılmaz titizdir.

Boş vakitlerinde , kahvesini içer, koltukta uzanır, televizyon veya müzik açarak, kafasını dinlendirmeyi tercih eder.

Sade giyimden yanadır, alışveriş yapmaktan pek keyif almayan güzel isim alışverişlerini de genellikle internet üzerinden yapmayı tercih ediyor.

Doğa ve denizi çok seviyor.

2021 yılında Ada Masalı isimli dizi de Haziran karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Dizi de Alp Navruz, Beril Pozam, Nihan Büyükağaç, Cem Kenar, Bedia Ener, Bensu Begovic ve İpek Tenolcay gibi isimler de rol almıştır.

Oynadığı Diziler:

Arıza
Dinle Sevgili
Karagül (Ada Şanverdi)
Altınsoylar (Burcu Günebakan)
Meryem
Hakan: Muhafız (Leyla)
Zemheri
Ada Masalı (Haziran)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz