Alişer Delek

Alişer Delek Sözcü Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, çalışmaları, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Alişer Delek Kimdir?

Alişer Delek gazeteci, yazar, muhabir, editör. Günümüz itibariyle Sözcü Televizyonu’nun teknik ve idari kuruluşunda bulunmuş, en son Genel Müdür olarak göreve başlamıştır. Kanalda program da sunan başarılı isim, geçmiş dönemde bir çok başarılı görevde bulunmuştur.

Gürsoy Özel Lisesi’ni tamamlayan Delek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunudur. Annesi emekli Almanca öğretmeni’dir.

Haber Global’da Haber Yayın Yönetmeni, CNN TÜRK’te gazeteci, Al Jazeera Turk’ta Haber Müdürü, TRT TÜRK’te ve CNN Türk’te Muhabir-Editör olarak çalışmıştır.
ali deleser3 jpg

Alişer Delek Nereli?

Alişer Delek Diyarbakır’lıdır. Aslen baba tarafından Diyarbakır ili nüfusuna kayıtlı olan başarılı isim yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Alişer Delek Kaç Yaşında?

Alişer Delek 43 yaşındadır. Doğum tarihi 1980, doğum yeri Diyarbakır.

Kısaca Hayatı, Kariyeri:

1999 senesinde, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde eğitim almaya başlamıştır. 2000 senesinde, Mahmut Övür yönetimindeki Kanal 6 Televizyonunda Dış Haberlerde stajer olarak mesleki kariyerine adım atmıştır. 3 ay sonra kanal el değiştirmiştir. Ardından Star Televizyonu’nda işe başlamıştır.

2003 yılının Mart ayında, Irak İşgali’nin başladığı gün CNN Türk haber kanalında göreve başlamıştır. 2009 yılının Mart ayında istifa etmiştir. CNN Türk bünyesinde çalıştığı zaman zarfı içinde, Kosova, Kuzey Irak ve Kıbrıs’tan gelişmeleri aktaran isim olmuştur.

Türkiye’de Ergenekon Davası, İstanbul’da 1 Mayıs gibi sıcak gündemi takip etmiştir. 2009 yılının Mart ayında One Haber Ajansı ile yaptığı anlaşmayla TRT Türk Atina Temsilciliği görevini üstlenmiştir. Yunanitan Atina’da 1 sene görev yapmış, 2010 yılının Mayıs ayından itibaren TRT Türk Tahran Temsilcisi olarak İran’da çalışmıştır.

Kürt sorunu, Derin Devlet, Asker ve Siyaset İlişkisi üzerine yazıları bulunmaktadır.

Resmi twitter hesabı @AliserDelek ‘tir. Ayrıca hakkında daha detaylı ve iletişim bilgileri için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://aliserdelek.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz