Muazzez Abacı

Türk müzik dünyasının duayen sanatçılarından Muazzez Abacı 1947 Ankara doğumludur.

1998 senesinde Devlet Sanatçısı ünvanını alan Abacı ilk olarak 1966 senesinde Ankara Radyosu’nda müzik yaşantısına adım atmış ve ilk plağını 1973 yılında Bir Sen Kaldın İçimde ile müzik piyasasına sürmüştür.

Özellikle Vurgun isimli parça ile kariyerinin en üst seviyesine ulaşmıştır. Babası Oktay Altıoklar boksör idi ve döneminde Sarı Bomba lakabı ile tanınmıştır. Babasını Zatürre hastalığı nedeni ile küçük yaşta iken yitirmiştir.

İlk evliliğini Polis Memuru Abdurrahman Avcı ile gerçekleştirmiş bu evliliğinden Saba isminde bir kızı vardır. Ardından 1973 yılında Avukat Atilla Kurtbaş ile evlenmiş bu evliliğide iki sene sonra bitmiştir.

Muazzez Abacı 1980 yılında ise cezaevinde bulunan ünlü kabadayı Hasan Heybetli ile evlenmiş. 3 sene sonra bu evliliği son bulmuş ancak bir kaç sene ayrı yaşamış ve 1989 yılında tekrar evlenmişlerdir. 1993 yılında tekrar boşanan çiftin 2006 yılında tekrar birleşecekleri konuşulmuş ancak bu evlilik gerçekleşmemiştir.

Günümüzde Amerika New york’ta doktor kızı Saba ve torunu Sera Anderson ile zaman zaman bir araya gelmekte ve yaşantısını bir dönem Amerika’da sürdürmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz