Adem Ljajic

Adem Ljajic, gelmez gelmez denildi ama sonunda Beşiktaş takımına kiralık olarak 2018 yılında dahil oldu. Hakkında sıradışı, gelmiş geçmiş en iyi 10 Numara, böyle bir yetenek yok denilen Adem Ljajic Beşiktaş’a neler katacak. Peki kimdir? Ljajic, evli mi? sevgilisi var mı? aslen nereli? futbolculuk kariyeri, milli takım kariyeri ve daha bilinmeyen bir çok özelliği sizlerle.

Aslen nereli? doğum yeri neresidir? kaç yaşında? Müslüman mı?

Adem Ljajic 1991 yılının Eylül ayında, Sırbistan‘ın Sancak olarak tabir ettiği, Bosna Hersek sınırında yer alan Novi Pazar şehrinde dünyaya gelmiştir. Novi Pazar bilindiği üzere %90’ı müslüman olan şehirdir. Her maçtan önce dua etmesi de gözlerden kaçmayan futbolcu Müslüman’dır. 2012 senesinde Lazio takımına karşı oynadığı maç’ta attığı golün ardından giydiği tişörtü çıkarmıştır. Tişört’te ise Bajram mubarek olsun (Bayramınız mübarek olsun) yazıyordu.


Futbol kariyeri, oynadığı takımlar ve giydiği forma numaraları;

Futbol hayatına Partizan takımı alt yapısı ile adım atmıştır. Henüz 14 yaşında iken Partizan A Takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır.

2010 yılında 6.8 Milyon Euro bonservis ile Fiorentina takımına transfer olmuştur. Ardından 12 Milyon Euro ile Roma takımına, 2015 yılında ise 1.75 Milyon Euro ile Roma’ya kiralanmıştır. 18 Temmuz 2016 tarihinde İtalyan takımı Torino’ya ise 9 Milyon Euro bonservis ve 12 Milyon Euro imza bedeli karşılığında transferi gerçekleşmiştir.

Günümüzde Beşiktaş ile anlaşma sağlamıştır. Bu transferin karşılığında Beşiktaş, başarılı futbolcu için Torino takımına 1,25 milyon Euro kiralama ücreti’nin yanı sıra, yıllık 2.25 Milyon Euro Adem Ljajic’e ödeme yapacaktır.

En son formasını giydiği Torino’da 10 numaralı forma ile sahaya çıkan Ljajic, Milli takımın yanı sıra, Partizan, Roma, İnter ve Fiorentina takımlarında 22 numaralı formayı giymiştir.

Adem Ljajic sevgilisi kimdir?

Uzun süredir Sofija Milosevic ile birliktedir. Güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Sofija Sırbistan’da modellik yapmaktadır. Güzel modelin resimlerini, yaşını, boyunu ve biyografisini merak ediyorsanız TIKLAYIN!


Milli takım kariyeri;

Sırbistan U17 takımında 9 kez forma giymiş 1 gol atmıştır. U19 ‘da 13 maçta 6, U21 ‘de ise 11 maçta 1 gol atmıştır. 17 Kasım 2010 tarihinde Sırbistan A Milli Takım kadrosuna seçilmiştir. Milli takım kariyerinde ise toplam 32 karşılaşmada forma giyen Adem Ljajic, bu maçlarda 6 gol atma başarısını göstermiştir. İlk A Milli Takım formasını ise Bulgaristan’a karşı giymiştir.

2012 senesinde Sırbistan Milli takım forması ile çıktığı bir karşılaşmada Milli Marşı okumadığı için ülkesi tarafından cezalandırılmıştır. O dönemde Teknik direktör Sinisa Mihajlovic, Adem Ljajic’i kadro dışı bırakmıştır. Ardından açıklamasında bir gün tekrar Milli takıma marşı söyleme karşılığında çağrılırsam kesinlikle oynamayacağım demiş, 2014 yılında ise tekrar takıma davet edilmiştir.

2018 yılında yine Dünya Kupası karşılaşmasında Milli Marşı okumayan Adem Ljajic Sırbistan tarafından ciddi şekilde uyarılmış ve eleştirilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz