Abdullah Çiftçi

Abdullah Çiftçi stratejist ve yazar olarak, son dönemlerde katıldığı programlarda yaptığı açıklamalar ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise ekran severler aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri ve mesleği gibi bir çok sorunun cevabını merak etmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 ve 1996 yılları arasında TÜBİTAK’ta çalışmıştır. Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Özellikle son dönemlerde, uluslararası ilişkiler, teknoloji, bilim ve dış siyaset ile ilgili katıldığı programlar ile sıkça gündemde yer almaktadır.

Abdullah Çiftçi Kimdir? Nereli?

1967 yılının Haziran ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Özellikle son dönemlerde katıldığı programlar ile adından söz ettiren Abdullah Çiftçi, aslen Kahramanmaraşlıdır. Stratejist olan Çiftçi, Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İnternet kullanımı ile ilgili sayısız konferans yapmıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, resmi instagram hesabında günümüz itibariyle takipçi sayısı 447bin civarındadır. Abdullah Çiftçi ayrıca Youtube kanalında 469 B abone sayısına sahiptir. Twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 751,4 B civarındadır. Ayrıca 444 B abone sayısına sahip bir youtube video kanalı bulunmaktadır. Bu sayılar her geçen gün artmaktadır. İlgi alanları, Siyaset, 21.YY Dijital Dünyası, Din tarihi, Paranın tarihi, Ezoterik örgütlerin tarihi, Teknoloji tarihi ve Mitoloji. Twitter hesabından günlük yorum ve analizlerini sürdürmektedir. Ayrıca Bilgicagihaber.com web sitesinde yazarlık yapmaktadır.

Hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve resmi sosyal medya ve youtube kanalını takip etmek için tabloda belirtilen linklerden çıkış yapabilirsiniz.

12 Yorumlar

 1. Abdullah bey hep üst akildan bahsediyorsunuz kim bu üst akli uygulayan bir şahıs mı yoksa bir gurup şahıslar mı bu söylem bir gizem gizlilik ifade ediyor üst akıllılar karşıdaki insanlara nasıl uyguluyor ?

 2. Abdullah bey sizin yorumlarınızı severek izliyoruz ve katılıyoruz.
  Petrol ve dogal gaz zengini olan Azerbaycanımızı neler beklediyini merak
  ediyoruz. (Sevgi ve saygılarımla N.M.)

 3. Abdullah Çiftçi;
  Elbistan’ın Büyükyapalak köyündendir.
  Kendisi komşum olur. Çok kaliteli bir kişiliktir. Kendisi ile gurur duyuyoruz.

 4. Bildiğim tek şey, Çayın nelere kadir olduğunu gösteren yegane adam.. analitik düşüncesi hat safhada..izlenimlerim bu. Çay için. Çay içirin..

 5. Sayın hocam ben seni severek takip ediyorum. Benim anlatmak istediğim sadece sadece şu her kesim seni takip etsin belli bir kesim değil.
  Selam ve dualarımla.

 6. Sayin AbdullahCIFTCI bey sizi coronayla tanidim tesaduf olarak 2 kez halk tv de izleme sansim oldu. hem cok rahatladim, hem hayretler icinde kaldim. lutfen daha fazla ekranlarda halkimizi aydinlatmaya, Hukumet kadrolarimizi bilgilendirmekte israrci olmanizi gelecek nesiller, cocuklarim, torunlarim ve insanlik adina rica ediyorum.

 7. Sizin insanları aydınlatmak için çabaladığınızı yol gösterip bilinçlendirdiğinizi görüp hayran oluyorum. sizi cok seviyoruz. ömrünüz uzun olsun. sizin gibi insanlar gerek bu ülkeye. Şansınız yolunuz açık olsun ülke vatandaşlarıda hükümette sizin kıymetinizi bilsin. sevgiler saygılar.

 8. Sayın Hocam, Sizlerle bir yorum aracılığı ile buluşmak bile güzel.. Allah yardımcınız olsun. Zihni’nize daha da açıklık versin. Sizin tarzınız ve alanız çok ilgimi çekiyor. Sizin gibi olamasam da kendimi geliştirmek istiyorum. Okumam gereken kitapları sıralar mısınız? Teşekkür ederim. Allah’a emanet olun.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz