Zuhal Gencer

Zuhal Gencer Erkaya 1961 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ekran severler tarafından Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde canlandırmış olduğu İnci karakteri ile tanınmaktadır. Tiyatro Eğitimi alan başaralı oyuncu 5 yıl Taner Barlas Mim Tiyatrosu ekibinde yer almış ayrıca kuruluşundada bulunmuştur.

Ardından Gülriz Sururi Tiyatrosu, Yeditepe Oyuncuları ve tiyatro Stüdyosunda görev yapmış Kocaeli Şehir Tiyatrosu kurucularındandır.

Günümüzde Kocaeli Şehir Tiyatro ile çalışmalarını sürdüren Zuhal Gencer bugüne kadar Gecenin Öteki Yüzü, Devlerin Ölümü, Issızlığın Ortasında, Babam Askerde, Yersiz Yurtsuz, Limon Ağacı, Güldünya, Uçurum, Sevdaluk, Hamının Çiftliği, Ulak, Sinekli Bakkal, Kabuslar Evi Tanıdık Yabancı, Anne, Bir Nefes Yeter, Tamammıyız gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

2018 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan Gülizar dizisinde Candan karakterini canlandırmıştır. 2019 yılında ise ATV ekranlarında yayınlanan Canevim dizisinin oyuncu kadrosuna Günnur karakteri ile dahil olmuştur.

Zuhal Gencer evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz