Zübeyde Feldmann

Zübeyde Feldmann hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eşi kim? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen, Giresun İli’nin Piraziz İlçesi’ne bağlı bir Türkmen köyü olan Balçıklı nüfusuna kayıtlıdır.

2016 yılında Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ile evlenmiştir. O dönemde 2 dilli Dostluk Anaokulu Müdürü olarak çalışmalarını sürdüren Zübeyde Feldmann’ın bu evliliğinden, Züleyha isminde bir kızı vardır. Doğumu Bürger Hastanesi ‘nde gerçekleşmiştir.

Eşi ile Frankfurt Türk Film Festivali sırasında tanışmıştır. Belediye Başkanı Peter Feldmann Temizel’e, Kudüs gezisi sırasında evlilik teklifinde bulunmuş, düğünleri ise Nisan ayında Frankfurt’ta Höchst Bolongaro Sarayı’nda ki harika tören ile gerçekleşmiştir. Düğün törenine Türkiye’den babası Muhittin Demir, kız kardeşi ve yeğenlerini katıldığı belirtilmiştir.

Zübeyde Temizel evlenmeden önce, Almanya Frankfurt’un Ostend semtinde Belediye Başkanı Feldmann yani günümüzdeki eşi ve Büyükelçi Hüseyin Karslıoğlu’nun katılımı ile ilk Türkçe Almanca 2 dilli anaokulunu açmıştır.

Günümüzde yaşantısını eşi ve kızı ile birlikte, Almanya’nın Hessen Kentine bağlı, Fulda Bölgesinde bir belediye olan Kalbach’ta sürdürmektedir.
Kalbach, Almanya’nın Hessen kentinde Fulda bölgesinde bir belediyedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz