Zorbay Küçük

Zorbay Küçük hakkında merak edilen hakemlik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, doğum tarihi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında dünyaya gelen Zorbay Küçük aslen Adana’lıdır. Babası uzun yıllar profesyonel olarak futbol oynayan, Malatyaspor ve Adanaspor’un efsane isimlerinden Feyzullah Küçük’tür. Ayrıca babası, Bakırköyspor, Bursaspor, Hatayspor, İstanbulspor, Cİzrespor, Kozan Belediye ve Körfez Belediye takımlarında da top koşturmuştur. Babası da 1962 yılında Adana’da doğmuş bir isimdir. Annesi Güler Hanım’dır, anne ve babası 1996 yılında boşanmış, babası ile uzun yıllardır görüşmemektedir.

Adana Bölgesi hakemlerinden olan Zorbay Küçük ilk Süper Lig Orta Hakemi olarak deneyimini, 18 Mayıs 2018 tarihinde Trabzonspor – Kardemir Karabükspor karşılaşması ile gerçekleştirmiştir. 2018 yılından bu yana Süper Lig’de düdük çalan başarılı isim, Çukurova Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde eğitim almıştır.

2010 yılında HİF hakemi olarak hakemliğe adım atmış, 2012 yılında İl Hakemliğine, 2014 yılında Bölgesel Hakemliğe, 2015 yılında C Klasman, 2016 yılında ise B Klasman Hakemliği’ne terfi etmiştir. 2018 yılından bu yana ise Üst Klasman Hakemi olarak düdük çalmaktadır.

Türk futbol dünyasının gelecek vaad eden hakemleri arasında gösterilen genç hakem hakkında bir karşılaşma sonrası Mustafa Denizli şu açıklamaları yapmıştır. “Haftanın hakemleri açıklandığı zaman, ligde çok tecrübesi olmayan, genç bir hakemle oynayacağımızı öğrendik. Kazanmasak da aynı şeyleri söylerdim. Son derece umut verici bir hakem. Umarım uzun yıllar Türk futboluna hizmet eder.”

Ayrıca bir çok futbol otoritesi tarafından da gelecekte Türk futbol dünyasının en iyi hakemleri arasında yer almasının beklendiği belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz