Zeynep Ocak

4

Zeynep Ocak hakkında merak edilen sorulara cevapları. Eğitimi, çalışmaları, kariyeri, hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu’dur. 2011 senesinde Kişisel Gelişim alanına, Optimum Denge 1. Basamak Eğitimi ve 2012 yılında Optimum Denge 2. Basamak eğitimleri ile dahil olmuştur.

2012 senesinde, dünyaca ünlü Robert Dilts, Judıth DeLozier’dan Amerika’da, NLP’nin doğduğu California Üniversitesi Santa Cruz kampüsündeki NLPU’da NLP uygulayıcısı ve 2013 yılında Master uygulayıcı sertifikalarını almıştır.

2013 senesinde Anka Koçluk’tan Yaşam ve Öğrenci Koçluğu eğitimleri alan Zeynep Ocak, 2014 yılında ise Yoga Eğitmenliği ve Kids Yoga Eğitmenliği sertifikalarını almıştır.

2012 yılında kendisi Yoga yapmaya başlamış, 2016’da Kahkaha Yogası liderliği eğitimi, 2016’da da Cem Şen’in Yi Jin Jing eğitimine dahil olmuştur.


2017 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Aile Danışmanlığı ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans eğitimlerini tamamladı. Aynı sene Devrim Akkaya’dan Yoga Hocaları için Yin Yoga eğitimi aldı. 2017 yılının Mayıs ayında Hindistan’a giderek Dr. Madan Kataria’dan Kahkaha Yogası eğitmen eğitimi alarak Kahkaha yogası eğitmeni olmuştur.

Günümüzde Kahkaha Mucizesi adı altında hem sosyal sorumluluk projelerinde hem de kurumsal şirketlerde kahkaha yogası etkinliklerini sürdüren Zeynep Ocak iyi derecede İngilizce bilmektedir. Maalesef medeni durumu, doğum yeri, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Kutsal Motor isimli bir youtube kanalı ile paylaşımlarını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Fuat Sezgin

4 Yorumlar

  1. Önce İnsan olmasını ögrenmesi gerekli Turkiyede yasadıgını unutarak turk toplumunun sınıflandırdıgını camur atarak vurguamakla kendını asagı cektıgının farkında bile değil o kadar körelmiş önce aynada baksın kendine insan mıyım?diye sonra kalbini güzeleştirsin beyin estetiği yaptırsın bedeni sergilemek ile olmuyor malesef insanları elestırıp otekılestırdıgını sanarak aslında ıcımızde yasayan otekıler sızer oluyorsunuz…. bel altı argo kullanmak
    Nlp derslerınde verılmıyor terbıye dogustandır. Hındıstanda Osho derslerıne katımakla sonradan ogrenılmez
    kutsal motor adlı yotube kanalında sevıyesızlıgın saygısız cumlelerı haddını asmaktadır.

    • Hakan bey duygularıma tercüman oldun. Süpersin. altta bi melike denen biri var o ne saçmalamış öyle ya. TÜRK olmak mı gözlük senin için melike??

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz