Zeynep Erataman

Zeynep Erataman hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılında İtalyan Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından Amerika’da Tufts Üniversitesi’nden Matematik ve Ekonomi dallarında derece ile 2001 yılında mezun olmuştur. Ayrıca Harvard Üniversitesi’nden Finans Muhasebesi sertifikası bulunmaktadır.

Üniversite eğitim döneminde Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği asistanlığı yapmıştır. Citibank Bireysel Bankacılık çatısı altında Servet Yönetimi konusunda uzmanlaşmış, 2003 ve 2008 yılları arasında yabancı mali kurumlar dışında Robert College bünyesinde danışmanlık hizmeti vermiştir.

Bir süre eğitim ve finans sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmüştür. 2008 yılının Kasım ayında ise CNBC-e bünyesinde editör ve sunucu olarak kariyerine adım atmıştır. Bu kanalın kapanma sürecine kadar Dış Haber Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Ayrıca CNBC için Business Turkey isimli Türk ekonomisine dair İngilizce bülteni hazırlamış sunmuştur.

Geçmişten günümüze dünya ekonomisinin önde gelen bir çok ismi ile söyleşiler gerçekleştirmiştir. Bu isimlerden bazıları, Marc Faber, Angel Gurria, Nouriel Roubini, Ken Rogoff, Charles Dallara,Mark Mobius, Pascal Lamy, John Lipsky, Zhu Min ve Joseph Stiglitz.

2015 yılının Kasım ayında ise Bloomberg HT Televizyonu’nda İlk Söz ve Piyasa Masası ile Bloomberg HT Radyo’da Çapraz Kur programlarını sunmaya başlamıştır.

Maalesef tüm araştırmalarımıza rağmen Zeynep Erataman ‘ın doğum yeri, aslen nereli olduğu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

1 Yorum

  1. geçen sene doğum yaptı ama çocuğu doğduktan kısa süre sonra yaşamını yitirdi! acısına rağmen ekranda mutluluk oyunu oynamayı sürdürüyor!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz