Zeynep Bodur

Zeynep Bodur Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO ‘su olarak iş hayatını sürdürmektedir. KaleGrubu Başkanı ve CEO, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı, İKV Başkan Vekili, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi ve DEİK Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanı.

Peki kaç yaşında? evli mi? eğitimi, kariyeri, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1964 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Zeynep Bodur, baba tarafından aslen Çanakkale ilinin Yenice ilçesine bağlı Nevruz Köyü nüfusuna kayıtlıdır.

İtalyan Lisesi ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 1989 senesinde mezun olmuştur. 1990 ve 1992 seneleri arasında Harvard Üniversitesi’nde Lisansüstü Yönetici Yetiştirme Programı’na katılmıştır.

1 yıl sonra Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Çanakkale Seramik Fabrikaları’nın üretim birimlerinde yönetici adayı olarak çeşitli görevlerde bulunmuş, üretim – planlama, üretim – yönetimi birimlerinde çalışmıştır.

1995 senesinde, Kale Grubu’nun Pazarlama Şirketleri İcra Kurulu Üyeliği ve Başkanlığına getirilen Zeynep Bodur, 2007 yılının Temmuz ayından bu yana Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Bugüne kadar sivil toplum kuruluşu, dernek, vakıf ve odanın yönetim kurullarında faal olarak çalışmıştır.

Zeynep Bodur üyelikleri, çalışmaları;

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Başkanı
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkan Vekili
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği
DEİK AB İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve DEİK İspanya İş Konseyi Başkanı
Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Üyeliği
Türk Eğitim Vakfı (TEV) Mütevelli Heyeti Üyeliği
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Seramik ve Refrakter Meclisi Başkanlığı
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı.

G20 Türkiye Dönem Başkanlığı altında C20 (Civil Society) Yürütme Kurulu Başkanlığına atanan isim olmuştur. Kurucuları arasında yer aldığı, Harvard Mezunlar Derneği’ndeki çalışmaları ile Harvard Üniversitesi’nde Türk Kürsüsü kurulmasına da destek vermiştir.

Tüm bunların yanı sıra, Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’nın Başkanlığı’nı da yapmaktadır.

Ödülleri;

Türk – İtalyan ilişkilerine yaptığı katkılar ve hizmetler nedeni ile 2006’da İtalyan Devleti tarafından ”Caveliere di Lavora” nişanı.
2014 “Ufficiale Ordine al Merito della Repubblica Italiana” üst düzey devlet nişanı.
2010 yılında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasındaki ilişkilere bulunduğu katkılardan dolayı ‘Turkey in Europe’ kapsamında verilen Franco Nobili Ödülü.
TBMM tarafından, ülkesine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara verilen TBMM Üstün Hizmet Ödülü.

Zeynep Bodur İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Kale Grubu Şirketleri Teknik Bölüm Başkanı olarak görev yapan Osman Okyay ile evlidir ve bir çocuğu vardır.

1 Yorum

  1. Sayın
    Hanımefendi ZEYNEP BODUR OKYAY – KALE GRUBU BŞK.
    Başkanlığını yaptığınız KALE GRUBU bünyenizde topluluğunuz Aile bireyi olmak istiyorum. e mail size sunuyorum. Arz ve Talep ederim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz