KimNereli.net

Zeynel Abidin Okul

Zeynel Abidin Okul Kimdir?

Zeynel Abidin Okul
Gerçek adı: Zeynel Abidin Okul
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Mühendis Siyasetçi
Mezuniyet: Yıldız Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Beşiktaş İstanbul

Zeynel Abidin Okul Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Zeynel Abidin Okul hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, siyaset hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1968 yılında İstanbul’un Beşiktaş İlçesi’nde dünyaya gelen Zeynel Abidin Okul, Cumhuriyetin Kuruluşuna şahitlik eden bir ailenin 4. kuşak temsilcisi’dir. Ailesi 1936 senesinde Beşiktaş’ın Ortaköy semtine yerleşmiştir. Doğup büyüdüğü Beşiktaş, Ortaköy’de gençlik senelerinde lisanslı yüzücü olan Zeynel Okul, ilerleyen yıllarda yelken sporu yapmış ve deniz’e olan bağlılığı hiç bir zaman kopmamıştır.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Ortaköy’de tamamlamış ardından Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirmiştir. Üniversite eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak tamamlamıştır. Ardından, Amerika’da Dil Eğitimi almıştır.

Askerliğini Tatvan’da Asteğmen olarak yapan Zeynel Abidin Okul döndüğünde özel sektör’de iş hayatına atılmıştır. Eğitimini tamamladığı alan üzerine çalışmalarını sürdürmüş 1998 senesinde kurduğu, İnşaat ve Dış Ticaret alanında faaliyet göstermekte olan firmasında, Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

Uzun seneler, farklı sivil toplum kuruluşların yönetimlerinde görevler üstlenmiş, aktif olarak halen üstlenmeye de devam etmektedir. Fiziksel Engelliler Vakfı Başkanı | AK Parti Fatih & İBB Meclis Üyesi’dir.

Yine uzun senelerdir siyaset ile de iç içe olan Zeynel Okul, Adalet ve Kalkınma Partisi Beşiktaş İlçe Başkanlığı yapmıştır. Çeşitli kademelerde başarı ile görevler üstlenmiştir. En son AK Parti Grubu İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyesi iken AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1. Başkanveli adayı gösterilmiştir. CHP tarafından ise Nazife Figen Karahan aday gösterilmiş, Zeynel Okul 160 oy alarak İBB Meclisi 1. Başkanvekili seçilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı, Nazife Figen Karahan ise 94 oy almıştır.

Zeynel Abidin Okul iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve 3 çocuk babası’dır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Zeynel Abidin Okul
Gerçek adı: Zeynel Abidin Okul
Doğum Tarihi: 1968 (52 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Mühendis Siyasetçi
Mezuniyet: Yıldız Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Beşiktaş İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

498.922 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

493.955 kez okundu

3.

Beren Saat

424.536 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

398.946 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.927 kez okundu

6.

Tarkan

259.621 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.480 kez okundu

8.

Emre Mor

215.722 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.088 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.001 kez okundu