Zendaya

1996 doğumlu genç sanatçı Zendaya Amerika Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Çok genç yaşlarda iken Future Shock Oakland isimli bir grup ile Orinda Kaliforniya Shakespeare Tiyatrosu, Oakland School’un for the arts ve Call Shakes’in yaz konservatuvarı programına dahil olmuştur.

Ayrıca o dönemlerde Katy Perry’nin Hot n Cold isimli klibinde Kidz Bop versiyonunda yer almıştır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra dançı, model ve şarkıcı olan Zendaya 2009 senesinde Haydi Çalkala aldı dizide Rock Blue rolünü canlandırmak için seçmelere dahil olmuştur.

Ardından dizide bir kaç şarkı söylemiş ve single olarak bu şarkıları yayınlanmıştır. Daha sonra ilk solo albümü için çalışmalara başladı. 2011 yılında Pixie Hollow Games, 2017 yılında Örümcek Adam Eve Dönüş ve 2017 yılında Muhteşem Showman adlı projelerde yer almıştır.

Rol aldığı diziler ise Shake It Up, Good Luck Charlie, PrankStars, A.N.T Farm, Frenemies, Dancing with the Stars, Zapped ve K.C. Undercover.

Anne ve babası Kazembe Ajamu Coleman ve Claire Stoermer ile birlikte Oakland, Kaliforniya’da büyümüştür. 3 kız kardeşi ve 2 erkek kardeşi vardır. Kardeşlerinin isimleri Kaylee, Julien, AnnaBella, Katianna ve Austine’dir. Anne tarafından Alman, İskoç asıllı, baba tarafından ise Afrika kökenlidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz