Zeliha Saraç

Zeliha Saraç hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? eğitimi, sunuculuk kariyeri, kısaca hayatı ve biyografisi.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ardından 2014 senesinde Nişantaşı Üniversitesi Lisansüstü eğitimini tamamlamıştır. 1996 yılından bu yana Türkiye’nin saygın kurumlarında ekonomi ve döviz uzmanı, portföy yöneticisi olarak görev almıştır.

2000 senesinden itibaren ise sektör birikimi ve tecrübelerini medyaya yansıtmaya başlamış ve bir çok kanalda ekonomi programları hazırlamış ve sunmuştur. Tv8, 24TV, KanalTürk, TRT Türk ve 6NEWS görev aldığı bazı kanallardır. Trt Türk’te Dünyanın Ekonomisi isimli pogramı sunmuştur.

24 TV bünyesinde de Ekonomi Müdürlüğü yapmış, analiz sentez, kahve molası, piyasalar açılırken ve tartışma programı 24E’yi hazırlayıp sunmuştur. 12 Şubat 2017 tarihinde TVNET Ekonomi Şefi olmuş, Parapolitik isimli programı sunmuştur.

Aynı yılın sonlarına doğru Show Tv’ye transfer olmuş, Gece Hattı isimli programı sunmuştur. Günümüzde ise 24TV ekranlarında Farklı Görüş isimli programın moderatörlüğünü üstlenmekte, hazırlamakta ve sunmaktadır. Ayrıca aktif olarak önemli bir çok ekonomi sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Televizyon dünyasına uzak olmayan kamera arkasında teknik yönetmen olarak çalışan Ersan Ağsaran ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Kuzey isimde bir oğlu vardır.

İş hayatının dışında sporu çok sevmekte, Kick boks ve plates yapmaktadır. 30 Mart 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir, Koç burcudur. Boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu gibi bilgilere ulaşılamamıştır.

1 Yorum

  1. zeliha saraç gençliğinde aynı zamanda devremülk işiyle uğraşan modacı evren yaşlak’ın yönetici asistanlığını yapıyordu! bir gün sinirli bir anında yaşlak saraç’ın getirdiği kahveyi beğenmeyip bir kafa atıp burnunu kırdı! ağır yaralanan zeliha saraç hastanelik oldu! evren yaşlak olay anında sinirli olduğunu söyleyip özür dileyince ve hastane masraflarını üstlenince olay tatlıya bağlandı zeliha saraç yaşlak’tan şikayetçi olmadı! kavgayla başladılar dostlukla bitirdiler! lakin zelihanın burnunda o darbenin izinden hafif de olsa bir iz kalmıştı! profilden bakınca zeliha saraçın burnunun hafifçe basık olduğu görülebiliyor!
    kadına şiddetin tartışıldığı günlerde bu olayı aktarmadan edemedim!

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz