Zehra Su Olgun

0

Zehra Su Olgun geçmiş yıllarda çıkardığı albümler ile müzik dünyasına iz bırakan isimler arasında yer almaktadır. Hakkında ise bir çok soru merak konsuudur, kimdir? nereli? kısaca hayatı ve biyografisi.

Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zehra Su Olgun, 1993 ve 2002 yılınında çıkardığı albümlerle tanınmaktadır. Daha sonra şarkı söylemeyi tutku haline getirdiği ve müziksiz bir yaşamı hayat edemediğini belirterek tekrar müzik severlerle Aşk Defteri adlı albümü buluşturmuştur.

2002 yılında Çek Cezanı albümü’nde Selami Şahin, Metin Özülkü ve Şehrazat gibi usta isimlerin eserleri yer almaktadır. En son çıkardığı Aşk Defteri albümünde ise O Var ya isimli şarkısına klip çekmiştir. Klipte giyilen kıyafetleri ise ünlü modacı Cemil İpekçi dikmiştir. Albümün satış gelirlerinin tamamının kimsesiz çocuklara bağışlandığı belirtilmiştir. 2018 yılında ise İstanbul Okmeydanı Darulaceze’de yaşlılar için verdiği konserde duygusal anların yaşanmasına sebep olmuştur.

Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Zehra Su Olgun aslen Ankara’lıdır. Doğum tarihi, yaşı tam olarak bilinememekte, Oğlak burcudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz