Zafer Arapkirli

3

Zafer Arapkirli uzun yıllardır gazetecilik mesleğini başarı ile sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Peki kimdir? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1957 yılında İstanbul Beşiktaş’ta dünyaya gelen Zafer Arapkirli Darüşşafaka ve Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Annesi Çanakkale Muharebeleri ve İstiklal Savaşı kahramanlarından Veli Çavuş’un kızı olan Hikmet Arapkirli 10 Kasım 2017 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Aslen sıkça Malatya’lı mı sorusunun cevabı ise değildir. Aslen Batı Trakya’lıdır.

Gazetecilik mesleğine Cumhuriyet Gazetesi bünyesinde başlamıştır. 1990 senesinde İngiltere’ye gitmiş BBC Radyosu Türkçe Yayınlar Bölümü’nde sene çalışmıştır. Ardından 20 sene kadar uzun bir süre Londra’dan; Cumhuriyet, Milliyet, Kanal D, Milliyet, Radikal, NTV, NTVMSNBC, CNBC-e, Dünya gibi gazete, TV, radyo ve internet web adreslerinin muhabirliğini ve köşe yazarlığını üstlenmiştir.

Daha sonra Türkiye’ye dönmüş ve NTV, NTV Radyo, Habertürk TV, ATV, A Haber TV gibi yayın organlarında editör, haber spikeri ve anchorman, Gazeteport ve Yeni Yüzyıl Gazetelerinde ise köşe yazarı olarak çalışmıştır. Günümüzde CEM TV ekranlarında yayınlanan de bir haftalık siyasi programını yapan Zafer Arapkirli ayrıca hafta içi her sabah RS FM’de SEYR-Ü SABAH programını hazırlayıp sunmaktadır. Diğer bir yandan Cumhuriyet’te köşe yazarlığını sürdürmektedir.

3 Yorumlar

 1. SAYIN ARAPKİRLİ 3GÜNDÜR YOKSUNUZ SAGLIK SORUNU DEGİLSE BİZİ NEDEN TERETTİNİZ SİZİ NASIL BULUP HERGÜNLÜ GİBİ EVİMİZE MİSFİR EDECEGİZ LÜTFEN BİRYERLERDEN SİZİ BULALIM

  GÖZLERİNDEN ÖPERİM
  ALTAN EREN

  BU SAMİMİYETİMİ MAZUR GÖRÜN HEM LONDRADAN BERİ İZLİYORUZ HEMDE BEN 83 YAŞINDAYIM YANAKLARINDANDA ÖPERİM

 2. SAYIN ARAPKİRLİ SİZ 4/4 LÜK BİR GAZETECİ VE HABER SPİKERİSİNİZ. YORUMLARINIZ DA SON DERECE GÜZEL. HELE O, 9/8 LİK NOTA YOK MU, BENİ HER ZAMAN GÜLDÜRÜYOR.
  BEN LONDRA’DA KALIYORUM. SİZİ ZATERN ORADAN DA TANIYORUM. BAZAN LONDRA VE İNGİLTERE HAKKINDA VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER DE ÇOK HOŞ.
  SİZE, COVİTSİZ SAĞLIKLI UZUN BİR ÖMÜR VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz