Yusuf Özkan Özburun

Yusuf Özkan Özburun hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Kariyeri, çalışma hayatı, hizmetleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eğitimci ve Sosyolog Yusuf Özkan Özburun aslen 1972 yılında Nevşehir’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Sosyolog / Aile Danışmanı ve Yazar’dır. Kelebek Etkisi Danışmanlık çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir.

Yusuf Özkan Özburun eğitim hayatı, kariyeri, çalışmaları;

İlköğretim eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Nevşehir’de tamamlamış ardından Ankara’da Başkent Lisesi’nde ortaokul ve Lise tahsilini tamamlamıştır. 1993 yılında ise İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından yine aynı üniversitede Felsefe Tarihi bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Daha sonra Sosyal Psikoloji alanında akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

Yusuf Özkan Özburun çok ileri düzeyde İngilizce diline hakimdir. Ayrıca ileri derecede ise Osmanlıca bilmektedir.

Günümüze kadar bir çok dergi ve gazete bünyesinde, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Şiir ve Mantık konularında makale ve yazıları yayınlanmıştır.

Editörlük, Felsefe Öğretmenliği, Genel Yayın Yönetmenliği, Sunuculuk, Psikolojik Danışmanlık, Kariyer Danışmanlığı ve Yöneticilik gibi görevlerde bulunmuştur. 1991 senesinden beri özel radyolarda programlar, televizyon kanallarında ise düşünce sohbet programları hazırlamış ve sunmuştur.

Yusuf Özkan Özburun ‘un eserleri;

1993 – Toprak Kabın Türküsü
1994 – Münzevi Sözler (Şiir)
1997 – Kıvılcımlar Kitabı (Şiir)
2002 – Son Ağaç (Şiir)
2003 – Hatırla Beni Hayat (Deneme)
2006 – Rabbin Sana Küsmedi
2004 – Yaşama Sevinci Öyküleri, İnsan Sıcağı Öyküleri, Hayata Dokunan Öyküler (Öykü)
2009 – Düştüğün Yerden Kalkacaksın
2010 – Teselliler Kitabı
Fırtınanın Gözünde Yaşamak, Bir Rüyam Var- Kariyer Planlamanın Temelleri.

Günümüzde Sosyolog olarak insani gelişim programları yapmakta, radyo ve televizyon kanallarında yer almaktadır.

Vermiş olduğu bazı eğitimler ise; Kişisel Engellerle Mücadele, Zihnin Etkin Kullanımı, İşyerinde, Ailede, Hayatın Genel Akışında Empatik İletişim, Yönetim Becerilerinde Farklı Bir Yaklaşım, Stres Yönetimi. 0-15 Yaş Çocuk Eğitiminin Temel Esasları; Teori ve Pratik, Sınav Kaygısıyla Başetme Yolları, Aile içi iletişim, Çocukların Psiko – Sosyal Gelişim dönemleri, Okul Başarısının yükseltilmesinde ailenin rolü.

Daha bir çok konu üzerine eğitimler vermekte ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazar Nazlı Özburun ile evlidir. Bu evliliğinden Furkan, Elif ve Ömer isimlerinde üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz