Yusuf Ömer Sınav

0

Yusuf Ömer Sınav aslen nereli? babası kimdir? kaç yaşında? hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılının Kasım ayında İstanbul’da dünyaya gelen Yusuf Ömer Sınav, Yay burcudur. Baba tarafından aslen Burdur İli Yeşilova ilçesi Düden Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Türk sinema dünyasının ünlü yönetmenlerinden Osman Sınav babasıdır. Annesi ise Tangül Özbel’dir, anne ve babası 2016 yılında boşanmıştır.

Henüz 6 yaşında iken Yalancı isimli dizi ile kamera karşısına geçen Yusuf Ömer Sınav, 10 yaşında diksiyon dersi almış, okul döneminde oyunlarda yer almış, daha sonra Hayat Bağları dizisinde oynamıştır. Ayrıca Hayat Bağları dizisinin set arkasında da çalışan ünlü isim, Lise tahsilinin ardından, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünde eğitim hayatını sürdürmüştür.

Sönmez Atasoy, Zekai Müftüoğlu e Müşfik Kenter gibi ünlü isimlerden oyunculuk dersleri almıştır.

2008 ve 2009 yıllarında Doludizgin Yıllar isimli dizide Barış karakterini canlandırmıştır. 2016 senesinde ise babası Osman Sınav’ın yapımcılığını üstlendiği N’olur Ayrılalım adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiştir.

Yusuf Ömer Sınav rol aldığı dizi ve sinema filmleri, yönetmenliğini üstlendiği diziler;

En son yönetmenliğini yaptığı Sen Anlat Karadeniz dizisi ile büyük bir başarıya imza atmıştır. Bugüne kadar Yalancı, Hayat Bağları, Doludizgin Yıllar ve Hangi Film sinema ve dizilerinde rol almıştır. Ayrıca Kızıl Elma dizisinde yardımcı yönetmen, İnadına Aşk, N’olur Ayrılalım ve Sen Anlat Karadeniz dizilerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz