Yusuf Kavaklı

Yusuf Kavaklı Hoca hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? kimdir? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Emekli İstanbul İl Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı 1946 doğumludur. İstanbul İmam Hatip Lisesi ve ardından İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden mezun olan Yusuf Kavaklı 1966 senesinde Eyüp Müftülüğüne bağlı Bayrampaşa Çift Şerefeli Cami’de İmam Hatip olarak göreve başlamıştır. 1977 yılında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde öğretmen ve müdür yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Yusuf Kavaklı çalışma hayatı;

Bayrampaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapmıştır. Ardından Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nde Öğretmen ve Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Askerlik görevinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Denetçi imtihanına girmiş ve 1981 senesinde İstanbul Bakırköy Müftülüğüne atanmıştır. Daha sonra Diyanet tarafından Belçika’ya Din Öğretmeni olarak gönderilmiş 1982 ve 1986 seneleri arasında Belçika’da öğretim hayatını devam ettirmiştir. Ayrıca 1984 ve 1986 yılları arasında Tercüman Gazetesi Avrupa Baskısı’nda Cuma Sohbetleri adlı haftalık sohbet yazıları yayınlanmıştır. 1987 yılında tekrar Türkiye’ye dönmüş ve Silivri Merkez Vaizi olarak görevine devam etmiştir. En son 12 Ekim 1988 tarihinde Küçükçekmece’ye Kurucu Müftü olarak tayin edilmiş tam 14 sene görevini orada sürdürmüştür. Yusuf Kavaklı bir çok defa televizyon kanallarında iftar programlarında yer almış, ulusal bir çok tv kanalında ise programlara konuk olarak dahil olmuştur.

Günümüzde Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Nur Viral’in üstlendiği Hayatta Her Şey Var isimli programa konuk olarak ekranlarda bilgilerine paylaşmaktadır. Daha önce 2012 tarihinde ise uzun süre Kanal 7 ekranlarında yayınlanan ve İkbal Gürpınar’ın sunduğu Hayatın İçinden isimli programda konuk olarak yer almıştır.

23 Eylül 2002 tarihinde Çorlu İlçe Müftülüğüne tayin olmmuş, 17 şubat 2004’te İstanbul İl Müftü Yardımcısı olmuş, 1 Şubat 2011 tarihinde ise emekliliğe ayrılmıştır. Değer Dünya İletişim Basım Yayınları tarafından yayınlanan Sorun Söyleyelim isimli kitabın altına imzasını atmıştır.

1979 yılında vatani görevini Ankara Mamak 229. piyade alayında tamamlayan Yusuf Kavaklı evli ve 3 çocuk babasıdır. Yusuf Kavaklı aslen Sivas Yıldızeli nüfusuna kayıtlıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz