Yusuf Günay

Yusuf Günay Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Kurucu Başkanı, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar E. Genel Müdürü kimlikleri ile tanınmaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Günay 1965 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Sinop, Türkeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mülkiye) ‘den 1985 yılında mezun olmuştur.

1996 ve 2001 seneleri arasında Başbakanlık Uzmanı, Ekonomik Kararlar Daire Başkanı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcısı ve Kanunlar ve Kararlar Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.


1994’te Galatasaray Üniversitesi kuruluş kanununu o dönemin Devlet Başkanı olan Coşkun Kırca ile beraber hazırlayan ekibin içerisinde yer almıştır.

Yusuf Günay 2001 senesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Kurucu Başkanı olarak Bakanlar Kurulu kararı ile 6 seneliğine atanmıştır. Bu süre zarfında, merkezi İtalya, Roma’da bulunan Akdeniz Ülkeleri Enerji Kurumları (MEDREG) Başkan Yardımcısı ve merkezi Budapeşte’de bulunan Enerji Düzenleyici Kurumları Birliği (ERRA) Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

İyi derecede İngilizce bilen Günay, evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

2019 yılında Galatasaray yönetimi olarak ilk günden bu yana yapısal sorunları çözmek için çalıştıklarını belirtmiştir. Galatasaray’ın bütün sorunlarını teker teker yönetim kurulu tarafından daha önce olmadığı gibi masaya yatırdıklarını, geldikleri noktanın orta da olduğunu ve bunun takdir edilmesini beklediklerini dile getirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz