Yusuf Alabarda

Emekli Albay, Savunma, Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda 1992 yılında Kara Harp Okulundan mezun olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birliklerinde tam 23 sene görev yapmıştır.

Dayton Barış Antlaşmasının imzalanmasından sonra Bosna-Hersek NATO Uygulama Gücünde görev almıştır.

2007 yılında Amerika’da Savunma Kaynaklarının Planlanması ve Yönetimi üzerine yüksek lisans yapan Yusuf Alabarda ayrıca TSK’nın önemli modernizasyon projelerinde proje yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Günümüzde Doktora çalışmasını Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde, Demokratik Sivil-Asker İlişkileri üzerine yazdığı tez ile sürdürmektedir.

Alabarda, aslen Balıkesir Kepsut’ludur.

6 Yorumlar

  1. Açık oturumlarinizdaki konusma ve tahlillerizi zevkle ve dikkatlice izliyoum.Sizinle gurur duyuyorum. Basarilarinin devamını diliyorum.Öğretmenin Ali Kutlu.

  2. Kardeşim sizi zevkle izliyorum. Çok akıcı ve kendinizden emin tahliller yapıyorsunuz. Belliki kendinizi iyi yetiştirmişsiniz. Ülkemizin sizin gibi milliyetci imanlı ihlaslı iradeli cevherlere ihtiyacı var. Rabbim sayınızı artırsın…

  3. Merhaba Yusuf Alabarda,
    Siz Muhammed Rıza pehlevinin ikinci eşi prenses Süreyyanın Esfandiary Bakhtiarinin cenazesinde bulundunuzmu, ben onun evlatlık verilen kızıyım ve bazı kirli ilişkilerin farkındayım, bir Hürriyet editörün beni yok saydırtması gibi, benim evlatlık verilmeme sebep olankar ve bilenler bu hırsızlığa ortak olanları biliyorum, benim yardıma ihtiyacım var, bana yazarsanız sevinirim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz